Україна заявила про відвід судді у справі «скіфського золота».

3

Україна попросила про відвід головуючого судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу щодо «скіфського золота». Про це у п’ятницю, 13 вересня, повідомила прес-служба Міністерства юстиції.

Зазначено, що Мін’юсту стало відомо про обставини, що можуть свідчити про упередженість головуючого судді.

«Суддя протягом декількох років здійснював представництво інтересів російської компанії «Промнефтьстрой» у справі проти ВАТ «НК «ЮКОС », а тому фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь «Промнефтьстрой». Крім того, представництво інтересів «Промнефтьстрой» він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, справа стосується музейної колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі». Мова йде про повернення до України скіфського золота, яке було відправлене з кримських музеїв на виставку в Нідерландах ще до окупації півострова Росією.

14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення, за яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернута Україні. Суд постановив, що Крим не є суверенною країною і тому не може претендувати на скарби як культурну спадщину. Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції в музеї Амстердама, а музеї Криму повинні виплатити Україні та музею Амстердама 2,8 тисяч євро як відшкодування витрат.

Своєю чергою, у 2017 році стало відомо, що музеї окупованого Росією Криму розпочали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Новини по темі

Як Роберт Патрік дощ зачаклував: режисер «Захара Беркута» про містику на змінальному майданчику (Відео).

1

Всього було організовано 50 знімальних змін, близько половини яких – нічні

У Львові напрацьовують концепцію першої Муніципальної галереї.

1

Місто розпочало роботу над проектом Муніципальної галереї на вулиці Стефаника, 11. З 21 жовтня 2019 року була затверджена робоча група експертів та культурних діячів для підготовки концепції нового простору, яка вже активно працює над проектом. Пр...

What did your дід? Чоловіки старшого віку як артоб’єкт.

Тодішнє суспільство не сприймало молодих чоловіків як щось серйозне і перспективне.

На Чорнобильській АЕС з'явився перший мурал – що зображенням із чорною рукою хотів показати автор (Відео).

1

Це поки що перший і єдиний малюнок на будівлі покинутої радіоактивної станції