Імператорські пінгвіни можуть вимерти до кінця століття через зміни клімату.

Пінгвінів можна буде врятувати, якщо зростання глобальної температури залишиться в межах, передбачених Паризькою угодою.

Збереження нинішніх темпів глобального потепління може призвести до вимирання імператорських пінгвінів вже до 2100 року. Разом з тим, якщо зростання глобальної температури збережеться в межах 1,5 градусів Цельсія, передбачених Паризькою угодою, кількість цих птахів скоротиться на третину, повідомляє New Scientist.

Вимирання пінгвінів пов'язано зі скороченням кількості морського льоду, що тане через глобальне потепління. Зникнення морського льоду впливає на птахів, оскільки вони живуть на ньому в ході дев'ятимісячного процесу розмноження, він також є для них місцем линьки і захисту від хижаків. Крім того, скорочення льоду впливає на харчові ресурси, необхідні для існування виду.

"Пінгвіни – це вид-індикатор, вони як канарка у вугільній шахті попереджають нас про наслідки змін клімату. Повідомлення говорить про те, що нам потрібно слухати пінгвінів і проводити політику, яка дозволить досягти Паризької угоди, і робити це зараз", - заявила Стефані Дженув'єр з Океанографічного інституту Вудс-Хол.

У ході дослідження Дженув'єр і її колеги провели комп'ютерне моделювання, яке дозволило їм простежити долю імператорських пінгвінів при трьох сценаріях: зростанні глобальної температури в межах 1,5 градусів Цельсія, в межах двох градусів і якщо зміни клімату будуть йти так, як зараз.

Виявилося, що при збереженні нинішніх обсягів викидів, до 2100 року скоротиться 81-86% популяції пінгвінів, в залежності від їхьої здатності до пошуків нових будинків. При зростанні глобальної температури в межах 1,5 градусів Цельсія популяція скоротиться на 33%, а двох градусах Цельсія – на 44%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: США почали процес виходу з Паризької кліматичної угоди – Помпео

Раніше 11 тисяч вчених зі 153 країн світу заявили про настання "кліматичної надзвичайної ситуації". За їхніми словами, в разі, якщо існуючий порядок не буде переглянутий, не можна буде уникнути "невимовних людських страждань".

Новини по темі

Instagram тестує оновлення для Stories

Instagram тестує нову функцію Reels, схожу на TikTok. Вона дозволить додавати до сторі музику та ефекти. У сторі можна створювати 15-секундні ролики з музикою із переліку Instagram або власної. Кнопка Reels розташована поруч з функціями Boomerang ...

1 2

Facebook ввів власну систему електронних платежів

Запустити Facebook Pay можна через налаштування в додатку або на сайті соцмережі. Компанія рекомендує при цьому вибрати кращий метод оплати, щоб згодом не вводити щоразу все реквізити заново. Система підтримує більшість кредитних і дебетових карт ...

2

Google надаватиме повільним сайтам «позначки ганьби» .

Корпорація Google маркуватиме "позначками ганьби" веб-сайти, які повільно завантажуються у браузері Chrome.

2

Знищить Кримський міст! Росію злякав український ракетний комплекс.

Головка самонаведення протикорабельної ракети вперше потрапила на відео

9 2

Ford може відродити ще одну свою легендарну модель (фото).

Ford розглядає можливість відродження моделі Ford Capri, що випускалася в 1968-1986 роках. Про це журналістам розповів Амко Лінартс, глава європейської дизайн-студії компанії Ford.

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie