Ситник про викриття агентів НАБУ: Це не минуло безслідно

Гордон
Ситник про викриття агентів НАБУ: Це не минуло безслідно

Викриття агентурної мережі Національного антикорупційного бюро з боку Служби безпеки України не пройшло безслідно для НАБУ. Про це в інтерв'ю агентству "Укрінформ" повідомив глава відомства Артем Ситник.

"Це був неприємний удар із боку підрозділу "К" СБУ. Я був би не щирим, коли б сказав, що це пройшло безслідно для НАБУ. Але, якщо відверто, ми постійно чекаємо удару і намагаємося себе загартовувати. Останні два роки на НАБУ здійснювалася ціла хвиля атак. І ми розуміємо, що в найближчому майбутньому це – наша реальність. Тому намагаємося стійко тримати удар і йти далі, бо іншого виходу ні у нас, ні в України немає", – зауважив Ситник.

За його словами, розслідування щодо корупції в Державній міграційній службі триває, однак максимуму, якого відомство мало намір досягти під час спецоперації, уже навряд чи можна досягти.

Існують побоювання, що й подальші напрацювання агентів НАБУ теж буде нівельовано СБУ чи Міністерством внутрішніх справ, через які бюро здійснює прослуховування фігурантів справ, додав Ситник.

"Ризики є. Їх можна було б уникнути в разі ухвалення парламентом законопроекту, який дає бюро право на автономне прослуховування. Цей законопроект схвалений комітетом із питань запобігання і протидії корупції й уже півтора року лежить у парламенті. Депутати, мабуть, бояться його ухвалювати. Якщо в частині антикорупційного суду ще можна бути обережним оптимістом, то в частині прослуховування – це нереально. Тому ми змушені працювати з урахуванням можливого зливу інформації про наші негласні слідчі дії", – зауважив Ситник.

Він підкреслив, що підрозділ "К" СБУ бачить усі заявки НАБУ на прослуховування і використовує цю поінформованість, "щоб нашкодити" відомству в роботі.

9 листопада 2017 року у прес-службі Держміграційної служби повідомили, що під час спроби передання хабара в розмірі $15 тис. заступнику голови відомства Діні Пімаховій СБУ затримала агента НАБУ.

Чиновниця розповіла, що познайомилася з людиною, що відрекомендувалася Сергієм Тітєнковим, який протягом кількох місяців спілкування пропонував їй роз′язати низку питань, пов'язаних із "незаконною легалізацією іноземних громадян на території України". За словами Пімахової, вона відмовилася. Заступник голови ДМС додала, що тільки під час затримання дізналася, що Тітєнков має стосунок до НАБУ.

Керівник бюро Артем Ситник розповів, що операція НАБУ щодо Пімахової тривала з весни 2017 року. За його словами, детективи задокументували факт корупції Пімахової ще кілька місяців тому, хоча сама вона написала заяву у СБУ про провокацію хабара. У НАБУ також заявили, що Генеральна прокуратура України та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Держміграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

20 вересня 2017 року генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що в Генпрокуратури є докази незаконного прослуховування співробітниками НАБУ приблизно 140 посадовців. У НАБУ інформацію спростували.

Законопроект №4812, який дозволяє НАБУ вести самостійне прослуховування телефонних розмов, було зареєстровано у Верховній Раді України в липні 2016 року.

У травні 2017 року з вимогою надати "прослуховування" НАБУ виступив Міжнародний валютний фонд.