З кінця місяця правоохоронні органи України переходять на посилений режим

ВГОЛОС

Перший заступник міністра МВС Сергій Яровий заявив, що в кінці квітня на початку травня по всій території Україні очікується проведення масових заходів. Нацполіція, Нацгвардія, Держприкордонслужба та фахівці ДСНС переходять на посилений режим несення служби.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

«Ми очікуємо проведення цілого ряду серйозних заходів. Тому, врахувавши попередній досвід, мусимо зробити все можливе, аби забезпечити публічну безпеку та порядок. Звісно, що ми проведемо навчання та злагодження сил», - сказав Сергій Яровий.

Він зазначив, що кожного року збільшується кількість учасників різних акцій і завдання правоохоронців не лише забезпечити безпеку, але й оперативно інформувати про поточну ситуацію.

«9 травня очікуємо проведення близько 2 тисяч заходів. Участь у них візьме понад півмільйона громадян. Найбільшої уваги в цей день потребуватиме столиця, а також південно-східні регіони держави. У зв'язку з цим планується залучити понад 25 тисяч правоохоронців», - зазначив перший заступник міністра.

Він підкреслив, що з 28 квітня по 1 травня в Україні будуть вихідні дні. І люди масово виїздитимуть на природу. Перший заступник міністра наголосив, що поліція та підрозділи ДСНС повинні чергувати біля місць масового відпочинку людей, аби уникнути надзвичайних ситуацій і попередити керування авто у нетверезому стані.

«На вихідні дні громадяни виїжджатимуть до лісопаркових зон та водоймищ для відпочинку, який традиційно супроводжується вживанням алкогольних напоїв. На жаль, деякі водії після цього дозволяють собі сідати за кермо автомобіля. Наряди поліції повинні бути максимально наближені до місць відпочинку громадян. Також необхідно залучити достатню кількість нарядів оперативно-рятувальних служб ДСНС для реагування на можливі надзвичайні ситуації, як у лісі, так і на воді», - сказав Сергій Яровий.

Своєю чергою, заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич наголосив, що з 26 квітня і по 9 травня в Україні будуть масові заходи, які можуть використовувати для провокацій та дестабілізації ситуації.

«28 квітня відзначатиметься 71-ша річниця сумнозвісної операції «Вісла», яка була пов’язана з примусовою депортацією етнічних груп українців зі східних районів Польщі. На цьому фоні ми не виключаємо нових провокацій, спрямованих на загострення українсько-польських відносин. Вони можуть бути спрямовані проти дипломатичних установ Польщі чи об'єктів польсько-української історії», - сказав Олександр Фацевич.

Він також зазначив, що активність громадян на першотравневих демонстраціях знижується, ті, хто приходять на ці заходи, представляють політичні партії та громадські об’єднання лівого спрямування. Це підвищує ризик виникнення конфліктів за участю демонстрантів, особливо на фоні триваючої агресії РФ.

«На травневі свята припадає річниця трагічних подій, що були в Одесі 2 травня 2014 року. Заходи 2 травня постійно супроводжуються конфліктами між прихильниками «Антимайдану» та представниками проукраїнських організацій. В минулому році лише завдяки особистому втручанню керівництва МВС та Нацполіції, а також завчасній підготовці одеських правоохоронців вдалося не допустити серйозних інцидентів», - сказав заступник голови Нацполіції.

Голова ДСНС Микола Чечоткін повідомив, що надзвичайники також збільшать кількість особового складу та одиниць техніки.