Поправки до закону про Антикорсуд: що встигли депутати розглянути на засіданні в четвер

5 канал
Поправки до закону про Антикорсуд: що встигли депутати розглянути на засіданні в четвер

Верховна Рада закрила вечірнє засідання четверга, 12 липня, – так і не визначивши подальшу долю оновлення складу членів Центральної виборчої комісії.

Голова парламенту Андрій Парубій наголосив, що за підсумками наради з головами фракцій – вони продовжать консультації, щоби у п’ятницю, 13 липня мобілізувати депутатський склад та результативно проголосувати.

До цього Верховна Рада затвердила зміни до закону про судоустрій та статус суддів Вищого антикорупційного суду. Зокрема, ухвалені правки передбачають заборону іншими судами розгляду апеляцій щодо корупційних справ, спрямованих від НАБУ та САП. Це право має тільки апеляційна палата Вищого антикорупційного суду. Втім, ті антикорупційні справи, які були спрямовані на оскарження до моменту створення Вищого антикорупційного суду – оскаржуватимуться не в Апеляційній палаті, а в апеляційних судах загальної юрисдикції.

Саме цей момент викликав занепокоєння правозахисників, які наголошували, що скандальні справи високопосадовців можуть бути оскаржені без розгляду в новоствореній антикорупційній установі.

Нагадаємо, відкликати одного кандидата на посаду члена Центральної виборчої комісії готова фракція Петра Порошенка. Як заявив голова президентської фракції, йдеться про Ольгу Лотюк.