Для чого і які польоти виконували на повітряній фазі міжнародних навчань "Сі Бриз-2018" – репортаж (Відео)

5 канал 2
Для чого і які польоти виконували на повітряній фазі міжнародних навчань

Імітація повітряного бою, вихід на ціль гелікоптерів, евакуація поранених, парашутні стрибки, робота транспортної авіації. На Миколаївському військовому аеродромі Кульбакіно відбулася повітряна фаза міжнародних військових навчань "Сі Бриз-2018".

Умовний бій винищувач МІГ-29 приймає на надмалих висотах. Демонструє фігури вищого пілотажу, подекуди пролітаючи над землею буквально за декілька десятків метрів.

Поруч із винищувачами в небі багатоцільові гелікоптери МІ-14. Завдання екіпажу – умовний пошук підводних човнів.

"Ставиться бар'єр. Після чого виявляється контакт із підводним човном і передаються дані на інший вертоліт. Ударний. Який прилітає і скидає чи авіабомбу, чи торпеду", – пояснив командир екіпажу гелікоптера 10-ї Сакської морської авіаційної бригади ВМС ЗСУ Кирило Корнієнко.

"Цей політ виконується як для подолання ПВО противника, так і для виконання польоту в зону, де виконується пошук та стеження за підводним човном", – розповів заступник командира 10-ї Сакської морської авіаційної бригади ВМС ЗСУ Микола Плескач.

Саме так під час окупації Криму пілоти врятували ці гелікоптери від росіян. Шість машин одночасно підняли в небо й, уникаючи протиповітряної оборони окупантів, доправили їх на материкову частину України. Крім гелікоптерів, тоді вивели і транспортний літак АН-26.

"Умови для пілотування були хороші, була невеличка бовтанка, бо ми виконували польоти на гранично малих висотах", – зазначив помічник командира екіпажу АН-26 Олег Карбівничий.

Міжнародні військові навчання Сі-Бриз триватимуть до 21-го липня. Весь цей час у повітрі працюватиме і українська морська авіація.

Євген Худаско, "5 канал"

Дивіться також: