Верховний суд прийшов до висновку, що банківське законодавство необхідно змінювати — Нацбанк.

При чинному законодавстві екс-власники банків-банкрутів можуть продовжувати заробляти.

Велика палата Верховного суду ухвалила рішення на користь Національного банку України у справі проти екс-власників банку-банкрута "Укрінбанку", які намагалися повернути фінустанову на ринок. Верховний суд при цьому визнав необхідність змін банківських законів, повідомила заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Зокрема, колишні власники банку створили компанію ТОВ "Укрінком", яку незаконно зробили правонаступницею "Укрінбанку", після чого почали вимагати від позичальників збанкрутілого банку, щоб вони погасили кредити. При цьому, "Укрінком" не взяла на себе зобов'язання "Укрінбанку", залишивши їх на державі.

"Висновки Верховного Суду прямо вказують на те, що не можна без відома НБУ і поза рамками закону: змінювати статут, виключати слово "банк" з назви, здійснювати правонаступництво і так далі", — зазначила Рожкова.

Вона додала, що очікує, що таку практику Верховний суд збереже і в аналогічних справах, в яких власники збанкрутілих банків хочуть повернути їх на ринок.

"Важливо також і те, що Верховний Суд визнав існування прогалин у банківському законодавстві. І щоб вирішити ці питання з пробілами, висновків суду недостатньо. Потрібні зміни в законодавство, про яких ми говоримо з 2015 року і говоримо сьогодні", — додала вона, вказуючи на необхідність прийняття Верховною Радою законопроекту №2571, який вирішує проблеми збанкрутілих і націоналізованих банків.

Читайте також: Ставки за депозитами у валюті в цьому році можуть знизити до 1% – Нацбанк

Нагадаємо, що фінансовий комітет Верховної Ради істотно змінив урядовий законопроект №2571 про заборону повертати виведені з ринку банки екс-власникам. Однак оновлений текст не погодив Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні знакових виробництв, пов'язаних з "Приватбанком".

Про судові справи з "Приватбанку" читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Атакують Суркіси, Коломойський — у півзахисті, на воротах — Порошенко".

Новини по темі

НБУ дозволить проводити міжбанківські платежі щодня 23 години на добу.

Новація почне діяти від 1 квітня.

1 5

Роботодавці розповіли, де шукають працівників, на що звертають увагу та які бонуси пропонують.

Понад 70% роботодавців готові підвищити зарплату, аби втримати працівника на посаді.

1 11

Падіння індексу промислової продукції в січні 2020 року до січня 2019 року становило 5,1%. Компанієць.

Уже дев'ять місяців в Україні фіксується падіння промислового виробництва.

1 2

Індексація пенсій з 1 березня: кому і на скільки збільшать виплати.

Пенсії в Україні різко зростуть з 1 березня 2020 року після автоматичної індексації виплат. Надбавку отримає більшість українських пенсіонерів, але багато людей залишаться без доплат. На скільки підвищать пенсії, яких категорій це торкнеться, і ко...

2

У Міненерго прогнозують неврожай через теплу зиму

Міністр енергетики і навколишнього середовища назвав ризики, з якими зіткнеться Україна через безсніжну зиму.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie