Учені вивели нову формулу визначення віку відносно людського.

Учені визначили нову формулу визначення собачого віку відносно людського. Вони використовували механізм, відомий під назвою «епігенетичний годинник».

З плином часу у живих організмів відбувається хімічна модифікація ДНК: до цієї молекули приєднуються атоми метильної групи. Вони грають роль «піщинок» у біологічному «піщаному годиннику». За ступенем накопичення таких хімічних модифікацій можна діагностувати точний вік ссавця.

Американські біологи використовували для дослідження зразки 104 собак породи лабрадор-ретрівер (від щенячого віку до 16 років). Вивчивши ДНК собак учені порівняли їх із генетичними профілями 320 людей у віці від 1 року до 103 років. На підставі цього аналізу була складена формула визначення «людського» віку собак. Виглядає вона наступним чином: Людський вік = 16 х ln (віку собаки) +31. ln це натуральний логарифм. Порахувати натуральний логарифм можна на будь-якому калькуляторі. Наприклад, вашому псові 4,5 року. Натуральний логарифм 4,5 дорівнює 1,504. Множимо це число на 16 і додаємо 31. У підсумку собаці виповнилося 55 повних людських років.

Наприклад, вік 7 тижнів у собак чітко відповідає 9-місячному періоду у людей, у цей час у цуценят і у немовлят ріжуться молочні зуби. А вік 12 років у лабрадорів дорівнює 70-річному ювілею у людини. Але деякі фізіологічні періоди збігаються не так добре. Зокрема, собаки швидше досягають статевої зрілості. Але у другій половині життя накопичення хімічних модифікацій ДНК у собак сповільнюється і люди наздоганяють своїх вихованців.

Нагадаємо, науковці виявили, що господарі собак здоровіші й живуть довше. Кілька груп дослідників знайшли зв’язок між міцним здоров’ям і наявністю домашніх вихованців.

Автор: UA.NEWS

Фото: ВладТайм

Новини по темі

Вчені назвали три етапи старіння людини

Вчені дійшли висновку, що старіння людини відбувається в три етапи, які припадають на різний вік.

2

«Львівський бронетанковий завод» достроково виконав держоборонзамовлення з ремонту партії танків Т-72, ​​- «Укроборонпром» .

Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", достроково виконало умови контракту з ремонту партії танків Т-72 і впоралося з додатковим державним оборонним замовленням.

2

Rinspeed представить модульний електрокар з автопілотом (фото).

Компанія Rinspeed презентує на виставці промислової електроніки CES-2020 на Лас Вегасі модульний електромобіль з автопілотом.

1

Snap та Gucci презентували свої окуляри доповненої реальності (фото).

Компанія Snap у співпраці з Gucci представила спеціальний випуск окулярів доповненої реальності Spectacles 3.

1

General Motors і LG Chem вироблятимуть батареї для електромобілів.

Американський автовиробник General Motors і південнокорейська компанія LG Chem спільно побудують в США фабрику з виробництва батарей для електромобілів

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie