Учені вивели нову формулу визначення віку відносно людського.

Учені визначили нову формулу визначення собачого віку відносно людського. Вони використовували механізм, відомий під назвою «епігенетичний годинник».

З плином часу у живих організмів відбувається хімічна модифікація ДНК: до цієї молекули приєднуються атоми метильної групи. Вони грають роль «піщинок» у біологічному «піщаному годиннику». За ступенем накопичення таких хімічних модифікацій можна діагностувати точний вік ссавця.

Американські біологи використовували для дослідження зразки 104 собак породи лабрадор-ретрівер (від щенячого віку до 16 років). Вивчивши ДНК собак учені порівняли їх із генетичними профілями 320 людей у віці від 1 року до 103 років. На підставі цього аналізу була складена формула визначення «людського» віку собак. Виглядає вона наступним чином: Людський вік = 16 х ln (віку собаки) +31. ln це натуральний логарифм. Порахувати натуральний логарифм можна на будь-якому калькуляторі. Наприклад, вашому псові 4,5 року. Натуральний логарифм 4,5 дорівнює 1,504. Множимо це число на 16 і додаємо 31. У підсумку собаці виповнилося 55 повних людських років.

Наприклад, вік 7 тижнів у собак чітко відповідає 9-місячному періоду у людей, у цей час у цуценят і у немовлят ріжуться молочні зуби. А вік 12 років у лабрадорів дорівнює 70-річному ювілею у людини. Але деякі фізіологічні періоди збігаються не так добре. Зокрема, собаки швидше досягають статевої зрілості. Але у другій половині життя накопичення хімічних модифікацій ДНК у собак сповільнюється і люди наздоганяють своїх вихованців.

Нагадаємо, науковці виявили, що господарі собак здоровіші й живуть довше. Кілька груп дослідників знайшли зв’язок між міцним здоров’ям і наявністю домашніх вихованців.

Також учені, які вивчають роботу мозку і нервової системи, дійшли висновку, що люди не стають повністю дорослими, поки їм не виповниться 30 років. Раніше було названо вік, у якому особиста самооцінка людей досягає свого піку.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: ВладТайм

Новини по темі

Легендарний бренд Aston Martin запускає виробництво кросовера, який переверне ринок.

Aston Martin DBX либо спасет увядающую легенду авторынка, либо рискует похоронить знаменитый британский бренд

1

Стала відома ціна молодшої версії Xiaomi Mi TV Stick для ринку України та Європи.

Буквально місяць тому з’явилися дані про те, що телевізійна приставка Xiaomi Mi TV Stick вже з’явилася на AliExpress. Зараз даний продукт з’явився і в Європі. Розробники з форуму XDA-Developers повідомили про те, що телевізійна п...

1

Стала відома ціна молодшої версії Xiaomi Mi TV Stick для ринку України та Європи.

Буквально місяць тому з’явилися дані про те, що телевізійна приставка Xiaomi Mi TV Stick вже з’явилася на AliExpress. Зараз даний продукт з’явився і в Європі. Розробники з форуму XDA-Developers повідомили про те, що телевізійна п...

1

Статок Джеффа Безоса виріс до рекордних 182 мільярдів доларів.

Це рекорд для останніх 40 років.

3

Samsung може відмовитися від продажу зарядки разом зі смартфоном - ЗМІ.

У компанії вважають, що зарядні пристрої вже є у більшості користувачів, тому потреби в нових немає.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie