Банкам дадуть конфіденційну інформацію про клієнтів.

В рамках податкової амністії українські банки отримали можливість запитувати і отримувати від правоохоронних органів і податкової інформацію про клієнтів, які відкривають у них спецрахунки для цілей амністування і вносять на них грошові кошти.

На це звернув увагу фінансовий аналітик Василь Невмержицький, який розповів у коментарі UBR .ua, що відповідні зміни Нацбанк запровадив постановою № 97 від 30 вересня 2021 року.

Читайте також: в Україні запрацювали нові правила розкриття банківської таємниці

Постанова доповнила пункт 5 Порядку відкриття та ведення спецрахунків, яка зобов’язує банки перевіряти джерела походження внесених декларантом коштів, таким абзацом:

«Банк має право з метою встановлення джерел походження коштів звертатися із запитом до державних органів, до державних реєстраторів, а також до органів виконавчої влади, правоохоронних органів, які надають відповідь згідно з Порядком».

Як пояснює Невмержицький, перед відкриттям «амністійного» рахунку фінустанови перевіряють дані, зазначені клієнтом про себе, «за своїми базами даних» і в загальнодоступних державних електронних реєстрах.

Зокрема, банк зобов’язаний перевірити наявність декларанта в списку осіб, пов’язаних з терористичною діяльністю або проти яких введено міжнародні санкції.

Після відкриття рахунку та внесення на нього коштів банкам необхідно перевірити, за рахунок чого вони були сформовані. Нагадаємо, податкова амністія не надається для чиновників (які обіймали посади як мінімум з 2005 року) і для легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом (якщо мова не йде про несплату податків).

Щоб забезпечити фінмоніторинг і вимоги закону, банкам дозволили отримувати конфіденційну інформацію про клієнта від держави, наприклад, пояснює Невмержицький, щодо його можливої участі в тих чи інших кримінальних справах. Отримані дані банк не має права розголошувати і передавати третім особам.

Водночас, при відкритті спецрахунку клієнт повинен підписати заяву зі згодою на те, що банк зможе відправляти в Державну податкову службу запити на отримання інформації про суми доходу фізособи, утриманого з цього доходу ПДФО , а також про суми нарахованого йому єдиного внеску.

Як зазначає Невмержицький, клієнт також повинен погодитися на банківські запити в інші державні та правоохоронні органи.

Нагадаємо, після старту податкової амністії 1 вересня українці задекларували 56,5 млн грн, поповнивши бюджет на 3 млн грн, про що повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
ВР схвалила закон, що врегульовує статус НАБУ

ВР схвалила закон, що врегульовує статус НАБУ

Прийнято Закон України про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України (№ 5459-1).

Finance.UA

«Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються».

«Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються».

"Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються". Скандальна заява заступника голови Держуми РФ та реакція користувачів соцмереж З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Юрчишин про конкурс САП: Удар по іміджу країни

Юрчишин про конкурс САП: Удар по іміджу країни

Спеціалізована антикорупційна прокуратура понад рік існує без повноцінного керівника. Проте сподівання на проведення конкурсу все ж залишаються. Читати на сайті:

«Стус: Перехожий» — свобода ціною життя / Простір

«Стус: Перехожий» — свобода ціною життя / Простір

Київський театр сучасного мистецтва «ДАХ» презентував мінімалістичну камерну оперу про Василя Стуса. Вистава «Стус: Перехожий» нагадує про непросту долю українського поета та його незламний дух у важких життєвих ситуаціях. Про життя в ізоляції, не...

Дерибан об'єктів парламенту: з шафи Разумкова випали усі скелети, Підгорає.

Дерибан об'єктів парламенту: з шафи Разумкова випали усі скелети, Підгорає.

У Росії ще у 2017 році з'явилося відео з красномовною назвою "Він вам не Дімон" про Дмитра Медведєва. Розслідування тоді провів "Фонд боротьби з корупцією" Олексія Навального. Читати на сайті:

Львівська поліція провела рейд закладами: перевіряли на наявність сертифікатів вакцинації.

Львівська поліція провела рейд закладами: перевіряли на наявність сертифікатів вакцинації.

Львівська поліція провела рейд закладами щодо дотримання правил карантину. Перевіряли сертифікати вакцинації працівників ТЦ, магазинів, салонів краси та кафе З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Дніпряни штурмують пункти вакцинації: чому виник ажіотаж та яка ситуація із захворюваністю.

Дніпряни штурмують пункти вакцинації: чому виник ажіотаж та яка ситуація із захворюваністю.

95% госпіталізованих із КОВІД- невакциновані люди зі штамом Дельта. У лікарнях деяких міст бракує лІжок. У Херсоні, до прикладу, заповненість 100%. Людей везуть у районні центри. У столиці ситуація краща, але щодня додається більш як пів тисячі но...