Різке зростання цін на продукти в Криму помітне з кінця 2020 року ‒ активісти.

Російська влада Криму очікує зростання цін на деякі товари та послуги в майбутньому високому курортному сезоні й пов'язує це з напливом туристів до Криму.

За інформацією російського глави Криму Сергія Аксенова , кількість куплених авіаквитків до Криму на майбутній сезон вже досягла позначки у 6 мільйонів.

«Зрозуміло, що коли такий ажіотаж буває, очікується зростання цін, можливість спекуляції з точки зору цін на паливо, продукти, послуги санаторно-курортного комплексу. Зі свого боку органи влади завжди ухвалюють рішення, спрямовані на захист інтересів громадян, у першу чергу», ‒ наголосив Аксенов.

На думку кримського економічного експерта Олександра Басова , зростання цін у Криму спостерігається через підвищення цін у сусідній Росії.

Зростання цін на продовольство в Росії уп'ятеро за темпами випередило ЄС. Дорожчає буквально все

Олександр Басов

«Перш за все, я хотів би зробити акцент на те, що зростання цін цілком і повністю «заслуга» президента Росії та його уряду. Ціни ростуть через високу монополізацію російського ринку продовольства. Запроваджене президентом Путіним ембарго на постачання європейських продуктів майже моментально запустило механізм неконтрольованого зростання цін на продовольство. До цього можна додати провал так званого імпортозаміщення. Зростання цін на продовольство в Росії уп'ятеро за темпами випередило ЄС. Дорожчає буквально все і не на 1-2%, як стверджує Росстат, а на десятки відсотків. У кримчан, які мають найнижчі прибутки на душу населення, зростання цін б'є в першу чергу», ‒ повідомив у коментарі Крим.Реалії експерт.

Олександр Басов зазначає, що введення знижок «карти кримчанина» могло б допомогти в цій ситуації.

Кримчани змушені купувати бутильовану питну воду! І це виймає додаткові сотні й сотні рублів з їхніх мізерних сімейних бюджетів

Олександр Басов

«Потрібно врахувати, що витрати на придбання продуктів ‒ це головна стаття витрат. Не потрібно забувати і про нагальну проблему забезпечення кримчан якісною питною водою. Уже декілька років кримчани бояться вживати рідину, яка часом з'являється в їхніх кранах. Вони змушені купувати бутильовану питну воду! І це виймає додаткові сотні й сотні рублів з їхніх мізерних сімейних бюджетів. Я вже порушував це питання, чому уряд не компенсує кримчанам ці витрати. Можливо, введення спеціальної соціальної карти кримчанина було б хорошим кроком. «Карта кримчанина» має бути грошовою, а не бонусною! Туди мають щомісяця надходити кошти, на які люди зможуть купити собі води, інші необхідні товари та послуги. Але я не вірю у здатність влади піти на цей крок. Уряд швидше дасть черговий мільярд рублів Мадуро або Асаду, ніж населенню», ‒ зазначив експерт.

Олександр Басов прогнозує, що ціни в Криму продовжать зростати: «Що стосується курортного сезону, то головне занепокоєння кримчан полягає в тому, чи вистачить їм води в цей піковий період. Ціни ж, безумовно, особливо на фрукти та овочі, будуть продовжувати зростати. І ніякі меморандуми з торговими мережами, ніякі гучні заяви президента вплинути на це не здатні».

За інформацією кримського активіста Павла Степанченка , ціни в Криму продовжують рости при незмінних зарплатах.

Більшість кримчан живуть від зарплати до зарплати й обирають магазини, де дешевші продукти

Павло Степанченко

«Аксенов не перший рік є намісником Кремля в Криму. Неодноразово за сім років він давав доручення Державному комітету цін і тарифів Республіки Крим контролювати ціни, однак картина маслом ‒ зарплату не збільшують, а ціни ростуть, як на дріжджах, на все, навіть у міжсезоння. Що говорити про сезон ‒ ціни будуть рости як гриби. Жителі Криму ‒ єдині, хто може змусити владу звернути увагу на це. Не треба бути економістом, щоб розуміти основи: коли при попиті збільшується ціна, потім, як правило, вона не знижується. Мало хто з жителів Криму мають готелі та по п'ять квартир для оренди, як це роблять і деякі кримські чиновники. Більшість кримчан живуть від зарплати до зарплати й обирають магазини, де дешевші продукти. А тут ще анонсували з 1 липня підвищення тарифів на комунальні послуги. Як говориться у приказці: настав час затягнути паски тугіше. Як виживати далі, я не знаю, але висновок має зробити кожний, як і сформулювати своє ставлення до цієї влади», ‒ розповів Крим.Реалії активіст.

Кримський активіст Олексій Єфремов упевнений, що зростання цін буде тривати, роблячи багатьох кримчан ще біднішими.

Багаті стануть ще багатшими, бідні ‒ біднішими, і розрив між ними з кожним таким «успішним» сезоном тільки збільшуватиметься

Олексій Єфремов

«Майбутній наплив туристів і відпочивальників з материка відчувається навіть зараз ‒ на травневих вихідних у курортних містах. У зв'язку з цим у нас ‒ у «аборигенів» ‒ у голові два основних запитання: чи вистачить усім води і що буде з рівнем життя загалом. Щодо подорожчання: вже з самого початку зрозуміло, що воно буде, що воно незворотнє. Після сезону легше кримські річки повернути назад, ніж ціни в колишнє русло, особливо ціни на продукти, бензин, важливі послуги. Є відомі економічні закони, що при підвищенні попиту на курорт, ростуть і ціни на все супутнє відпочинку. Але якщо ти простий житель, а не власник житла під оренду та інших послуг, то твоя зарплата явно не встигає за цінами, вона, м'яко кажучи, не росте і навіть не збільшується на рівень інфляції. Залишається тільки триматися, адже грошей не буде в учителів і лікарів, пенсіонерів та студентів. Багаті стануть ще багатшими, бідні ‒ біднішими, і розрив між ними з кожним таким «успішним» сезоном тільки збільшуватиметься», ‒ прокоментував ситуацію Крим.Реалії активіст.

Кримський журналіст Олексій Назімов у коментарі Крим.Реалії розповів, що ціни і не припиняли рости в Криму й до курортного сезону.

У Криму тепер практично все привезене. Ніякий міст і спроби адміністративного тиску на виробників і торгові мережі не виправлять ситуацію

Олексій Назімов

«Нічого, окрім гіркого сміху, заява Аксенова не викликає. Різке зростання цін на продукти в Криму ми бачимо з кінця 2020 року, коли відпочивальників було дуже мало. Ціни ж на бензин вищі за материкові ( у сусідній Росії ‒ КР ) на 2-3 рублі за літр тримаються постійно. Відбувається це тому, що Крим розташований на «відшибі» і без води. Раніше в кожному райцентрі були свої хлібозаводи, м'ясокомбінати, масложиркомбінати, консервні заводи, тобто місцева промисловість, яка забезпечує населення продуктами з мінімальними логістичними витратами. У Криму тепер практично все привезене. Ніякий міст і спроби адміністративного тиску на виробників і торгові мережі не виправлять ситуацію. А говорити можна що завгодно! Я вже звик до того, що «в усьому винні» Америка, Україна, іноземні агенти, а тепер ще додалися й відпочивальники. Що ж стосується цін на відпочинок, то про Крим завжди говорили: «У кого трохи грошей ‒ їдуть в Єгипет, Туреччину. У кого багато грошей ‒ їдуть в Європу. А в кого дуже багато грошей ‒ їдуть до Криму!» ‒ розповів журналіст.

Ажіотажний попит росіян на відпочинок у Криму на травневі свята, що виник через закриття для туристів Туреччини, призвів до того, що готельєри стали скасовувати раніше зроблені броні та індексують ціни за новими замовленнями. У Криму таких відмов ‒ майже 74%. Місцеві чиновники стверджують, що таку практику застосовують, у першу чергу, невеликі сімейні готелі та власники котеджів.

У середньому розцінки на проживання в Криму цього року вже збільшилися на 10-15%. На Південному узбережжі туристичне житло подорожчало на 25-50%, а в Західному Криму та Керчі ‒ 1-2% зростання в ціні.

У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Крим.Реаліі

«Крим.Реаліі» - всі новини Криму, аналітика, репортажі, відео та фотогалереї, радіо і телепередачі, огляди соціальних мереж, блоги і думки.

https://ua.krymr.com/

Новини по темі

Агресор нарощує чисельність військових в окупованому Криму.

Очільник Міноборони РФ Сєргєй Шойгу наказав наростити військове угруповання в окупованому Криму нібито для надання допомоги постраждалим від повені. Наразі з наслідками повені борються 21 тисяча військових армії окупанта.  Військові проводять робо...

UA.NEWS

До укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною  «залишився один крок».

До укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною «залишився один крок».

Україні й Туреччині до укладення Угоди про вільну торгівлю залишилося зробити останній крок, найважливіший і чутливий, що потребує компромісу обох сторін. Українська делегація готова приїхати до Анкари для продовження переговорів у напрямку фіналі...

Цензор.НЕТ

ПАРЄ розгляне резолюцію на захист кримських татар

ПАРЄ розгляне резолюцію на захист кримських татар

У Страсбурзі з 21 червня розпочне літню сесію Парламентська асамблея Ради Європи. На її порядку денному, серед інших питань, буде розгляд резолюції щодо прав кримських татар в окупованому Криму. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebo...

1

У Львові виставили до почитання ікону з мощами Івана Павла II.

У Львові виставили до почитання ікону з мощами Івана Павла II.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

2

LIVE! Даля Грибаускайте, Яніна Соколова, Дмитро Кулеба: презентація книги - Стрім наживо.

LIVE! Даля Грибаускайте, Яніна Соколова, Дмитро Кулеба: презентація книги - Стрім наживо.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

1

Повінь в Ялті: кількість жертв зросла до 40 осіб

Повінь в Ялті: кількість жертв зросла до 40 осіб

Кількість жертв масштабних підтоплень у Криму збільшилася до 40 осіб.Потерпілі звернулись до лікарень: 6 людей довелось госпіталізувати. Інші лікуються вдома. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал...

1

Україна закупить у Великої Британії військові кораблі.

Україна закупить у Великої Британії військові кораблі.

Уряд Великої Британії передасть Військово-морським Силам ЗСУ відразу 2 тральники. Їх закуплять у 2021 році. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1

Соляна шахта Соледару, виноробня у Бахмуті, Святогірська лавра.

Соляна шахта Соледару, виноробня у Бахмуті, Святогірська лавра.

"Підсумки тижня" продовжують серію матеріалів про літній відпочинок саме в Україні. Це мабуть передусім для тих, хто не встиг вакцинуватися і не планує їхати за кордон. Курорти Чорного та Азовського морів, а ще Львівщину ми вже показували. А цього...

2