Долари в Україні відмовляються приймати в банках і обмінниках: як посилили правила.

Українські банки все частіше відмовляються приймати проблемні купюри іноземної валюти. Виною всьому посилення вимог іноземних банків-емітентів і фінмоніторинг.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів фінансовий аналітик, радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький. За його словами, проблема зі старою валютою існувала завжди, але останнім часом правила її прийому дійсно посилилися. Дуже багато такої валюти було передано в період 2014-2016-го з непідконтрольної частини Донбасу, і вона досі на ринку.

"Коли банки їхали, вони не могли оперативно забрати емісію, – розповідає Невмержицький, – її обливали фарбами, робили дірки, щоб вона була непридатною. Потім така валюта потрапляла в руки "нехорошим людям". Водночас багато центробанків світу посилили перевірку банкнот: чи не крадені вони, чи не залучені до якихось незаконних операцій. Тут же виникає питання фінансового моніторингу. Звідки взялася ця валюта? Чи не від торгівлі зброєю, наркотиками і так далі? Тому на тлі двох цих жорсткостей параметрів робота зі старими банкнотами перетворюється на проблему".

НБУ вирішити проблему з валютою не може, адже не є його банком-емітентом. Він працює тільки з гривнею. Що ж стосується фінмоніторингу загалом, від якого раніше постраждали багато українців, то з ним, за словами Невмержицького, клієнти вже навчилися працювати і часто розуміють, що хочуть від них банки. Але експерт підкреслює, якщо ви не надаєте банку коректну інформацію про своє становище ще на етапі відкриття рахунку, заблокувати можуть навіть незначну суму. Потрапити під блокування може абсолютно кожен, хто дезінформує банк:

"На будь-яку транзакцію у вас має бути відповідь: чому вона відбувається. Коли ви відкриваєте рахунок у банку, вас попросять заповнити анкету, зокрема позначити, навіщо він вам потрібен, який обсяг операцій у ньому проходить, ваше фінансове становище. Коли ви пишете про те, що на цей рахунок будете отримувати зарплату, наприклад 50 тис. грн, а в цей час на цей рахунок починають прилітати транзакції від фізосіб із різних куточків країни по 5 тис. грн – банк безумовно це зупиняє".

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні збільшилася кількість скарг на банки, які відмовляються приймати долари через незначні пошкодження. НБУ навіть адресував листа до фінансових установ із проханням не відправляти таких клієнтів до регулятора.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Google тестує дешеву версію преміум-передплати на YouTube.

Google тестує дешеву версію преміум-передплати на YouTube.

Компанія Google тестує більш доступний варіант преміум-передплати на YouTube, який пропонує тільки перегляд без реклами. Інші опції, такі як офлайн-завантаження або фонове відтворення будуть недоступними.

Finance.UA

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

Пише ікони і не падає духом. Від початку літа у туристичній Анталії маленька українка з Волині - Настя Трофимюк - лише споглядає на море з вікна палати турецької лікарні. У десятирічної дівчинки виявили рак крові. В Україні її не змогли вчасно заб...

Українська борчиня Алла Черкасова здобула  «бронзу»  на Олімпіаді: від кого очікувати  «золото».

Українська борчиня Алла Черкасова здобула «бронзу» на Олімпіаді: від кого очікувати «золото».

Шоста бронза до колекції українських спортсменів в олімпійському Токіо. Нагороду здобула львівська борчиня вільної боротьби Алла Черкасова. Водночас, сьогодні українські спортсмени впритул наблизилися до олімпійського золота. Одразу два українськи...

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Режим Олександра Лукашенка активно тисне на білорусів. Відчули це навіть спортсмени, адже спалахнув скандал з Христиною Тімановською. Водночас активіста Віталія Шишова, який втік через тиск до України, знайшли мертвим. Читати на сайті:

Германия в который раз наступает на российские грабли  Надо напоминать 310721.

Германия в который раз наступает на российские грабли Надо напоминать 310721.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

Масштабна пожежа спалахнула у Греції. Горять ліси поблизу Атен. Палає поблизу індустріального району, але поруч був розташований літній табір. Кілька десятків дітей терміново евакуювали. Лісова пожежа у Туреччині загрожує тепловій електростанції у...

2 2

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська має вилетіти до Польщі в середу. Про це повідомила група її підтримки. Зараз спортсменка - у польському посольстві в Токіо. Запевняє, що почувається у безпеці - про це повідомили представники Міжнародно...