Бази НАТО в Україні. МЗС дає прогнози

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар вважає, що про розміщення на території країни військових баз НАТО поки що говорити рано.

Про це він розповів в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Насправді, поки це тільки теорія. Поки про це говорити рано. Коли Україна отримає статус повноцінного члена НАТО, про це можна буде говорити серйозно. Зараз ми приєдналися до Програми розширених можливостей НАТО (EOP) - це черговий крок на зміцнення співпраці з Північноатлантичним альянсом, що так само викликало в Росії негативну і нервову реакцію. Безумовно, вони намагаються применшити роль EOP ", - зазначив Бондар.

За його словами, рішення США про переміщення частини американського збройного контингенту з Німеччини до Польщі э серйозним і позитивним сигналом для України.

"Це серйозний сигнал, на який Росія вже нервово відреагувала, але для нас це позитивний сигнал, оскільки посилення військових можливостей НАТО, особливо в таких флангових державах, як Польща, країни Балтії - це абсолютно позитивно впливає на безпеку України. Звичайно, ми не можемо говорити зараз про розміщення таких же військових підрозділів на території України ", - сказав він.

Заступник наголосив, що, по-перше, Україна уже визначилася зі своєю стратегічною метою - інтеграцією в НАТО.

"По-друге, військові потужності НАТО вже розташовані безпосередньо на російському кордоні в країнах, які є членами Альянсу. НАТО на відстані 100 км від Санкт-Петербурга! Але це загрозу для Кремля не становить. А ось теоретичне можливо колись розміщення військових баз, наприклад, в Криму - це мало б лякати. насправді, це розкриває реальну суть російської агресії, окупації Криму і Донбасу - це аж ніяк не пов'язано з вибором шляхів зміцнення безпеки України, це пов'язано з агресивною сутністю російської політики ", - додав він .

Боднар також повідомив, що наразі, Україна зробила запит про надання їй плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) ще на Бухарестському саміті. У свою чергу, Альянс чітко зазначив, що Україна і Грузія будуть членами НАТО, але рішення - за НАТО.

"Я вважаю, що Україна на сьогоднішній день може розраховувати на надання ПДЧ, оскільки є і військова здатність, і бюджетна, і підтримка населення. Межі досконалості немає, можна кожного разу ставити нові вимоги. Тому питання лежить виключно в політичній площині. Якщо Альянс прийме політичне рішення, що Україна може отримати ПДЧ, це буде їхнє рішення, яке ми з задоволенням приймемо і почнемо реалізовувати. Я вважаю, ми зробили багато і з точки зору реформування держави, досягнення правових, демократичних, інших стандартів. Україна готова до того, щоб вступати в Альянс, але рішення - за їх стороною ", - зазначив заступник глави МЗС.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова відзвітувала про те, що за час її перебування на посаді тисячі осіб були визнані винними, засуджені до обмеження або позбавлення волі.

Новини по темі

Побратими Сармата призупинили голодування під ОП на час виконання своїх вимог.

Побратими вбитого бійця Віталія Олешка (Сармата) призупинили голодування на час, поки виконання їхніх вимог перебуває в роботі. Зараз вони утримуються від їжі.

1

Туреччина готова видавати українцям короткострокові дозволи на проживання.

Українцям, які проходять лікування в Туреччині, можуть спростити видачу віз

1

Mike Fire-Wind: Кліторіна..

Липень 2020Гость из будущего.. Неужели он приедет к нейв самом деле, повернув налево с моста.. Бізнес план - це така фігня..така фігня з великою кількістю, залитих водою - у вигляді слів, сторінок.. великої кількості сторінок - псевдонаучної хєрні...

1

Очільник Дніпра обурився політичними переслідуваннями Петра Порошенка – відео (Відео).

Дії влади Філатов називає тиском адміністративним ресурсом, кримінальними справами

1

«Дискримінація дітей загиблих на Донбасі бійців» – у «ЄС» розкритикували зміни до закону «Про вищу освіту» щодо ЗНО (Відео).

Переконують – документ порушує принцип конституційної рівності громадян

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie