Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Що робити, якщо облгази штучно завищують обсяги споживання газу.

​​Українці скаржаться на масове завищення облгазами обсягів споживання газу.
Finance.ua як портал, що дбає про економію у ваших гаманцях, дізнався у Консультаційного центру ГазПравди подробиці масового звернення громадян про штучне завищення облгазами обсягів спожитого домогосподарствами газу за звітні періоди.

Як йдеться в повідомленні, уже кілька місяців поспіль спостерігається чітка тенденція — облгази просто ігнорують вчасно передані домогосподарствами покази лічильників. Натомість споживачам виставляються інші показники — значно вищі, ніж споживачі фіксують в особистих кабінетах.

Одна із ймовірних причин подібних маніпуляцій облгазів — це штучне завищення фактичного споживання газу домогосподарствами у поточному газовому році з метою отримання надприбутків при нарахуванні плати за доставку/розподіл блакитного палива у 2022 році. Адже саме на підставі фактично спожитого газу за період із 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року облгаз буде здійснювати розрахунок щомісячної плати за доставку/розподіл газу кожному домогосподарству вже з січня 2022 року і впродовж усього 2022 року.

Алгоритм розрахунку щомісячної плати за доставку/розподіл газу побутовим споживачам:

  • розрахунки споживача за послугу розподілу природного газу, здійснюються виходячи з величини річної замовленої потужності об’єкта споживача та оплачуються споживачем рівномірними частками протягом календарного року.
  • місячна вартість послуги доставки /розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об’єкта споживача на тариф, встановлений НКРЕКП для відповідного облгазу із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.
  • річна замовлена потужність об’єкта споживача на розрахунковий календарний рік визначається облгазом виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року.

Правомірність дій газорозподільних компаній повинен оцінити регулятор. Якщо порушення справді знайдуться, має бути ухвалене рішення про запровадження санкцій у вигляді штрафів або навіть позбавлення ліцензій злісних порушників чинного законодавства.

Що можна зробити, якщо облгаз маніпулює вашими обсягами споживання?

  • Перший крок — зверніться до свого облгазу із офіційним письмовим зверненням та вимогою надати роз’яснення, чому передані вами показники лічильника зафіксовано неправильно і звідки взялася зазначена у рахунках сума.
  • якщо у вас є зафіксовані показники лічильника, які вчасно були передані облгазу (фото або скріни з особистого кабінету чи чатботу), то можна вимагати провести коригування показників в особистому кабінеті або вимагати здійснити контрольне зняття показників лічильника, та передати показники лічильника постачальнику газу з урахуванням коригувань.

Облгаз також має право здійснювати контрольні зняття показів лічильника природного газу споживача та зобов’язаний робити це не рідше одного разу на шість місяців (з урахуванням встановленого строку для контрольного огляду вузла обліку). Він також повинен формувати об’єм розподілу і споживання природного газу по об’єкту споживача за розрахунковий місяць, в якому було здійснено контрольне зняття показань лічильника газу, з урахуванням його фактичних показань.

Якщо облгаз відмовиться від коригування показників або проведення контрольного зняття показників лічильника, тоді із питанням правомірності його дій варто звертатися уже до НКРЕКП , виклавши всі обставини справи, надавши відповідь Оператора ГРМ та докази своєчасного передавання показників лічильника (якщо такі існують).

«ГазПравда» рекомендує звертатися до НКРЕКП не просто із скаргою про порушення облгазів, але і вимагати провести їх перевірку Регулятором на предмет дотримання ліцензійних умов. Контакти НКРЕКП ви знайдете за посиланням..

Передаючи показники лічильника, варто фіксувати це на фото чи відео, робити скріни в особистому кабінеті чи чат-боті.

Довідка Finance.ua:

  • нагадаємо, покази лічильника потрібно передавати протягом п’яти календарних днів до 5 числа включно місяця, наступного за звітним (Кодекс газорозподільних систем);
  • якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть показання лічильника газу, формування об’єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань;
  • у разі неотримання до 6 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об’єм використаного природного газу за розрахунковий період облгаз визначає самостійно на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання споживача та його середньорічного об’єму споживання природного газу за останні 12 календарних місяців.
Новини по темі

Google радикально змінює платіжний напрямок та інтегрує криптовалюту.

Компанія Google планує розширити свої платіжні можливості та активізувати розвиток напрямку операцій із криптоактивами. Для цього Google уже найняла екс-керівника PayPal Holdings Inc Арнольда Голдберга керівником свого платіжного підрозділу. Цей к...

UA.NEWS

Пластикові  «маски»  не захищають від COVID-19. МОЗ видало нові рекомендації

Пластикові «маски» не захищають від COVID-19. МОЗ видало нові рекомендації

Ажіотаж довкола пластикових масок. Міністерство охорони здоров'я зауважило, що вони ніяк не стосуються захисту від COVID-19. І порадили не використовувати їх персоналу в закладах громадського харчування та магазинах. Чому ж вони не ефективні та як...

4

Україна є лише пробою пера для нищівних намірів Путіна, InformNapalm.

Україна є лише пробою пера для нищівних намірів Путіна, InformNapalm.

У провідних американських ЗМІ з'являються публікації про російсько-українську війну. Вони дають змогу відчути головні меседжі, які циркулюють у США стосовно України в контексті агресії Кремля. Читати на сайті:

3

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Пленарне засідання II сесії IХ скликання Київської міської ради Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

5

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну.

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну.

Економічна катастрофа чекає на Росію, якщо вона піде на ескалацію ситуації навколо України. Утім, США не впевнені, які зараз наміри має Кремль. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceb...

Росіяни та українці є братніми народами? Опитування.

Росіяни та українці є братніми народами? Опитування.

Росіяни та українці є братніми народами? Ми запитали українців Підписатися на наш канал З питань реклами: ntareklama@gmail.com

2