З березня Україна почне віртуальний реверс газу зі Словаччини.

Як зазначили в ОГТСУ, добовий об'єми газу можуть збільшити, якщо буде інтерес з боку ринку.

Оператори газотранспортних систем України та Словаччини з 1 березня запустять віртуальний реверс через точку з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород", повідомила пресслужба ОГТСУ. Добова потужність становитиме 10 млн куб. м (104 ГВт-год). Віртуальний реверс передбачає обмін природним газом між ОГТС, коли фізично "блакитне паливо" через кордон держави не переміщується, а сторони здійснюють взаємозалік.

Як зазначили в ОГТСУ, словацький газотранспортний коридор є важливим для забезпечення енергонезалежності України. Зокрема, з 2014 року Україна намагалася налагодити імпорт газу зі Словаччини за допомогою віртуального реверсу, але російський "Газпром" всіляко блокував таку можливість.

"Тому довелось збудувати окремий інтерконектор Вояни-Ужгород для фізичного реверсу. Лише після того, як був успішно завершений анбандлінг, внесено зміни до законодавства та відбувся перехід на взаємодію з Газпромом за європейськими правилами, - віртуальний реверс став можливим. Тепер ми спільно зі словацький оператором ГТС Eustream відкриваємо віртуальний реверс через точку з'єднання "Вельке Капушани – Ужгород", - зазначили в ОГТСУ.

В українському газовому операторі зазначили, що поки Словаччина пропонує щоденні потужності в обсязі 10 млн куб. м на добу (104 ГВтгод на добу). У випадку наявності більшого інтересу з боку ринку оператори можуть збільшити рівень віртуальних потужностей.

Читайте також: Мінфін розширив можливості газосховищ з віртуального реверсу газу

У січні Україна через газовимірювальну станцію (ГВС) "Дроздовичі" почала віртуальний реверс природного газу з Польщі. Водночас за словами гендиректора ОГТСУ Сергія Макогона, протягом цього року Україна готова прийняти до 6,6 млрд кубометрів газу з Польщі за рахунок фізичних поставок. Ще 3,2 млрд кубометрів може забезпечити віртуальний реверс.

Новини по темі

В ОРДЛО набирає обертів епідемія коронавірусу, яка становить загрозу для України.

В Україні набирає обертів епідемія коронавірусу COVID-19. Станом на 1 квітня в країні офіційно підтверджені 669 випадків ураження, з них лише 120 за минулу добу. Окрім громадян, які нещодавно повернулися з-за кордону, існує ризик проникнення інфік...

Карантин в ”ДНР” та ”ЛНР”: яка ситуація із коронавірусом на окупованих територіях.

Через коронавірус у так званих ЛНР та ДНР ввели карантин. Випадки захворювання зафіксували у Макіївці та Луганську. Більше читайте на сайті Факти ICTV.

2

Опитування: більшість українців підтримали продовження карантину, думки про ефективність влади розділилися.

Майже 80% українців підтримали рішення уряду продовжити карантин через епідемію коронавірусу до 24 квітня 2020 року, свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою Рейтинг.

1

На час карантину: Зеленський доручив Шмигалю знайти кошти для допомоги малозабезпеченим.

Президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю скласти списки малозабезпечених громадян і знайти кошти для надання їм допомоги на час карантину.

2

Більшість українців підтримують впровадження жорсткіших карантинних заходів – дослідження (фото).

41% населення не вважають COVID-19 загрозою для себе чи своїх рідних. (фото)

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie