Вчені встановили, що допоможе літнім людям зберегти гостроту розуму

ZIK 3

Проживання в сільській місцевості робить розум гострішим навіть в старості. Ось чому літнім людям краще перебиратися в комфортабельні житла на природі, звичайно, якщо така можливість існує.

Про це повідомляє terrawoman.

Британські вчені з’ясували, що проживання в сільській місцевості дозволяє людині зберігати гостроту розуму у міру старіння. Аналіз інтелектуальних можливостей, що тривав 10 років і начисляв більше 6 500 чоловік, що мешкають у Великобританії, показав, що серед жителів сіл рівень зниження інтелекту був найповільнішим. Автори дослідження відносять це за рахунок меншої кількості забрудників повітря, активнішого способу життя і меншого рівня шуму і стресу.

Дослідники спостерігали за учасниками у віці від 56 до 68 років, які регулярно проходили через серію когнітивних тестів з трьома проміжками. Ці тести оцінювали їх словниковий запас і математичні здібності, коротку пам’ять, а також зниження усіх цих функцій. Впродовж 10 років середньостатистичне зменшення когнітивних функцій у жителів сільської місцевості було на 4,6% меншим, ніж у жителів міст. Дослідники говорять про існування підвищеного ризику старечого слабоумства і проблем з інтелектом у літніх людей через дії агресивного міського середовища із забрудненнями повітря, шумом, стресом і сидячим способом життя.

В протилежність цьому, проживання на природі збільшує рівень фізичної активності людини і соціальної підтримки. Люди в сільських населених пунктах краще знають один одного і проявляють участь, самі картинки природи зменшують рівень стресу, тут не так шумно і брудно.

Проте йдеться тільки про комфортабельне житло на природі з усіма міськими зручностями, але зовсім не про будинки з туалетами на вулиці, колодязями і що покосилися огорожами, де необхідно усю зиму чистити сніг і чекати приїзду автолавки.