«Юнона» передала на Землю вражаючий знімок урагану на Юпітері.

Знімок зроблений на відстані 8,5 тисяч кілометрів від піку хмар гіганта.

Міжпланетна станція "Юнона" передала на Землю новий знімок поверхні Юпітера. На зображенні можна помітити величезний ураган в атмосфері газового гіганта, повідомляє NASA.

Наголошується, що ураган розташовується в регіоні під назвою "північний північний північний північний помірний пояс" або NNNNTB – одній з багатьох стійких смуг хмар планети. Ці смуги формуються вітрами на різних висотах. Ширина урагану, представленого на знімку становить приблизно 1200 миль (1931 кілометр).

"Юнона" зробила знімок 3 листопада під час 23 зближення з Юпітером. У момент знімка апарат знаходився на висоті 8,5 тисяч кілометрів від піку хмар газового гіганта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Астрономи розповіли про роль Юпітера в появі життя на Землі

"Юнона" була запущена 5 серпня 2011 року з мису Канаверал, Флорида (США), вона є частиною програми New Frontiers . До "Юнони" на орбіті Юпітера працював зонд Galileo, але "Юнона" першої в історії робитиме обліт планети через її полюси.

Апарат прибув на орбіту Юпітера 4 липня 2016 року. Він пробуде на орбіті планети ще кілька років і передаватиме на землю нові знімки. Після завершення роботи зонд буде знищено.

Новини по темі

Toyota показала новий гібрид RAV4 Prime

Японський автовиробник Toyota показав на автосалоні в Лос-Анджелесі гібрид RAV4 Prime із 306-сильною силовою установкою.

2

Експерти назвали ключові особливості 6G зв'язку

Поки в Україні тільки готуються до тестування мереж 5G, плануючи запуск на 2022 рік, в Китаї вже щосили впроваджують п'яте покоління стільникового зв'язку і готуються до запуску наступного, шостого покоління.

2

Leo Express отримав дозвіл на запуск поїздів до кордону з Україною.

Приватний автобусний і залізничний оператор Leo Express має право на обслуговування залізничного маршруту від Праги до Медики.

2

Мінціфри почало співпрацювати з Visa

Visa візьме участь в розробці матеріалів з цифрової грамотності.

1

Стартап, який фінансує Гейтс, зробив прорив у сонячній енергетиці.

Стартап Heliogen, один з інвесторів якого — фонд Білла Гейтса, створив унікальний метод концентрації сонячного світла. У перспективі він допоможе знизити рівень забруднення повітря. Зараз рівень нагріву досягає більше 1000 градусів Цельсія, а в ма...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie