Нацбанк очікує шокове зниження ставок за депозитами.

У разі отримання траншу МВФ ставки полетять вниз, а економіка зміцниться.

Національний банк очікує зниження ставок за депозитами у 2020 році до 1% у валюті і нижче 10% у гривні за умови затвердження нової програми з Міжнародним валютним фондом, що може призвести до чергових демонстрацій під стінами центробанку. Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій на зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації, передає Інтерфакс-Україна.

"У минулому році був шок через те, що гривня зросла. В цьому році.., якщо у нас все буде нормально з МВФ, буде ще один шок — будуть демонстрації під Національним банком, оскільки люди будуть отримувати по депозитах у валюті до 1%, а по гривні — нижче 10%", — сказав Чурий.

Член правління НБУ також відзначив, що при цьому зниження ставок за депозитами позитивно позначиться на українській економіці в цілому.

Читайте також: У банків є оптимізм щодо зростання кредитів і депозитів – Нацбанк

Правління Національного банку прийняло рішення знизити облікову ставку до 11% річних з 31 січня 2019-го року — це на 2,5 процентних пункта нижче, ніж попереднє значення ставки.

Новини по темі

Експортна ціна на російську нафту стала від'ємною

Розрахункова ціна на російську нафту Urals стала від'ємною. Впродовж двох днів витрати на доставку до портів, податки та інші витрати перевищили вартість продажу в портах Європи

1

Вижити на карантині. Зеленський підписав антикризовий закон

Президент Володимир Зеленський підписав так званий антикризовий закон про забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу.

1

Перший транш кредиту від МВФ Україна отримає після прийняття закону про банки.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що $ 4 млрд можуть надійти до держбюджету України при виконанні двох умов.

1

Від початку року українці продали понад $300 мільйонів.

Чистий продаж валюти населенням через каси й інтернет від початку року - понад 300 мільйонів доларів.

1 1

Криза на ринку нафти: статистика вселяє оптимізм

Нові підрахунки змушують переоцінити події на нафтовому ринку в січні – березні 2020 року

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie