WEF опублікував ключові вектори розвитку енергетики України.

10 червня Всесвітній економічний форум (WEF) опублікував концепцію відновлення української енергетики та економіки, розроблену Центром економічного відновлення відповідно до міжнародного підходу System Value. Згідно концепції, до ключових векторів розвитку енергетики в Україні належить модернізація електромереж, розвиток відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) та енергоефективність.

Концепція розвитку енергетики в Україні розроблена на основі підходу Всесвітнього економічного форуму System Value. Цей підхід полягає у комплексі рішен, що сприяють сталому розвитку економічної та енергетичної систем. Зокрема, мова йде про розвиток інфраструктури електромереж, відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) та впровадження проектів енергоефективності.

В опублікованому Всесвітнім економічним форумом дослідженні вказано, що модернізація розподільчих електромереж має важливе значення для інтеграції ВДЕ. Але 80% українських мереж зношені і потребують заміни. Розробник дослідження Центр економічного відновлення зазначає, що необхідні інвестиції в них оцінюються на рівні 18 млрд грн.

"Саме задля цього в 2020 році була імплементована модель стимулюючого регулювання (RAB-тариф) для українських операторів систем розподілу. Впровадження RAB-тарифу забезпечить інвестиції у розмірі 202 мільярди гривень задля покращення стану електромереж та якості електропостачання. Це дозволить знизити SAIDI (час відключення електропостачання у споживачів) та втрат у розподільчих мережах", - підкреслює Центр економічного відновлення.

На думку експертів, втрати в розподільчих мережах зменшаться на 3% з 2021 до 2030 (з 11% до 8%), а SAIDI знизиться з 632 хв. / рік у 2021 до 319 хв. / рік у 2030 році.

Крім того, активна модернізація та оновлення електромереж дасть поштовх створенню робочих місць в будівництві, машинобудуванні, виробництві матеріалів для обладнання. Цей показник має зрости з 17 004 робочих місць, створених у 2021 році, до 31 278 у 2030 році. Іншим позитивним ефектом є надходження до державного бюджету податків в розмірі 72 млрд. грн. за 10 років.

Крім того, зазначається, що розвиток приватної сонячної генерації , в тому числі – просьюмерів, буде сприяти подальшій декарбонізації українського енергетичного сектору, що відповідає "Енергетичній стратегії України-2035" та збільшенню потужності для балансування енергосистеми. Дослідження показує, що встановлення 50 тис. домашніх електростанцій принесе додаткових 5,4 млрд грн в бюджет країни.

Третім вектором розвитку енергетики є енергоефективність. Зокрема, планується впровадження 8252 проектів енергоефективності до 2030 року, що принесе 19,7 млн грн додаткових надходжень в бюджет та 58 тис нових робочих місць.

Нагадаємо, раніше Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що модернізація електромереж покращить якість електропостачання та сприятиме зменшенню викидів парникових газів.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Бізнес закликає Мінінфраструктури відмовитися від необґрунтованого підвищення тарифів на залізничні перевезення - заява АСС Ukraine.

Бізнес закликає Мінінфраструктури відмовитися від необґрунтованого підвищення тарифів на залізничні перевезення - заява АСС Ukraine.

Бізнес-спільнота вважає необгрунтованим чергове підвищення тарифів на вантажні перевезення залізницею та закликає Мінінфраструктури доопрацювати відповідний проєкт наказу.

Цензор.НЕТ

Ціни будуть тільки рости: експерт розповів, які продукти подорожчають восени.

Ціни будуть тільки рости: експерт розповів, які продукти подорожчають восени.

За останній рік в Україні подорожчали практично всі групи продовольчих товарів. На жаль, це не межа. Продукти харчування подорожчають в найближчому майбутньому? Провідний аналітик однієї з консалтингових компаній Неля Онищенко розповіла нам, чому ...

Народна Правда

Білоруська атлетка Тимановська дала першу пресконференцію: про що говорила / включення.

Білоруська атлетка Тимановська дала першу пресконференцію: про що говорила / включення.

Білоруська атлетка Христина Тимановська - дала першу пресконференцію після приїзду до Польщі. Спортсменка розповіла, чому вирішила не повертатися в Білорусь, хто попередив її про загрозу вдома і що планує робити у майбутньому. Підпишіться і натисн...

СБУ взялась за угруповання Киви: яку шкоду нанесло силове крило ОПЗЖ, Підгорає.

СБУ взялась за угруповання Киви: яку шкоду нанесло силове крило ОПЗЖ, Підгорає.

З відходом Арсена Авакова від справ правоохоронна система настільки очистилася, що СБУ блокувала роботу угруповання, підконтрольного Іллі Киві. Водночас одіозному нардепу це дуже не сподобалось. Читати на сайті:

1 62

«Політичні вбивства»  та  «гетто Лукашенка» : білоруські активісти продовжуть виїжджати до України.

«Політичні вбивства» та «гетто Лукашенка» : білоруські активісти продовжуть виїжджати до України.

Загибель білоруського активіста Віталія Шишова - не самогубство, а політичне вбивство. В цьому переконані представники білоруського руху солідарності "Разам!" Вони виступили із закликом припинити терор білорусів не лише всередині держави, а й в су...

Російські окупанти поцілили у житлові будинки у Красногорівці: що відомо.

Російські окупанти поцілили у житлові будинки у Красногорівці: що відомо.

7 обстрілів з боку ворога станом на вечір на сході країни. В українського війська - без втрат. Утім, є постраждалі серед цивільних. Зранку російсько-терористичні формування завдали удару по мирних кварталах Красногорівки, що на Донеччині. Застосув...

Або вакцинація, або самоізоляція: що відомо про нові правила перетину кордону України.

Або вакцинація, або самоізоляція: що відомо про нові правила перетину кордону України.

Хочеш подорожувати - подумай про вакцинацію. Від сьогодні в Україні почали діяти нові правила перетину кордону. Тепер іноземці та українці після прибуття мають встановити застосунок Вдома та піти на 10-денну самоізоляцію. Або ж здати ПЛР-тест. Це ...

Зеленський закликав проросійських мешканців Донбасу їхати в Росію, Про головне, 5 серпня 2021.

Зеленський закликав проросійських мешканців Донбасу їхати в Росію, Про головне, 5 серпня 2021.

У випуску "Про головне" за 5 серпня – Володимир Зеленський звернувся до жителів ОРДЛО, щоб ті визначились, де жити; в Україні шириться штам Дельта; українське телебачення з'явиться на окупованих територіях; ЄС дорікає, що в Україні видають 2 закор...