Прогнулися під ФБР. Apple не дозволить користувачам шифрувати резервні копії даних

Apple відмовилася від планів дозволити користувачам iPhone повністю шифрувати резервні копії своїх пристроїв в сервісі iCloud.

Відразу кілька джерел запевняють, що це сталося після того, як ФБР поскаржилося, що такий крок може зашкодити розслідуванням.

Таким чином компанія продемонструвала свої наміри допомогти правоохоронним органам і спецслужбам США, незважаючи на те, що вони зазвичай займають більш жорстку позицію в гучних юридичних спорах з урядом і виступають в якості захисника інформації своїх клієнтів.

Представник Apple відмовився коментувати рішення компанії про проблему шифрування або будь-які дискусії з ФБР. ФБР не відповідало на запити про коментарі з приводу будь-яких обговорень з Apple.

За словами шести джерел, коли Apple в приватному порядку обговорила з ФБР свою роботу по забезпеченню безпеки смартфонів в наступному році, план наскрізного шифрування був скасований.

«Правові органи вбили його, з причин, які ви можете собі уявити», — сказав колишній співробітник Apple, без будь-якої конкретної згадки про те, чому план був скасований або точно чи ФБР було фактором, що вплинув на рішення.

За даними джерел, компанія не хотіла ризикувати, щоб її атакували державні чиновники за захист злочинців, пред’явили позов за переміщення раніше доступних даних в недоступне для урядових установ.

«Вони вирішили, що більше не будуть дражнити ведмедя», — сказало джерело, маючи на увазі судову тяжбу Apple з ФБР в 2016 році через доступ до iPhone, який використовувався одним з підозрюваних в масової стрільбі в Сан-Бернардіно, штат Каліфорнія.

Проте, колишній співробітник Apple сказав, що, можливо, проект шифрування був закритий з інших причин, наприклад, через побоювання, що все більше клієнтів будуть блокувати свої дані частіше.

Після того, як рішення було прийнято, 10 експертів з проекту шифрування Apple — під різними назвами Plesio і KeyDrop — було наказано припинити роботу над цим проектом.

На повідомлення про нові плани Apple вже відреагував творець месенджера Telegram Павло Дуров. На його думку, таке рішення дозволяє вважати iCloud «інструментом стеження». Він додав, що додатки, що зберігають в iCloud приватні повідомлення користувачів (зокрема, месенджер WhatsApp), являють собою частину проблеми.

Новини по темі

Безпека вдома: ТОП-7 найкращих IP-камер 2020 року

Рейтинг найкращих домашніх камер безпеки для спостереження за своїм житлом з будь-якого підключеного до Інтернету пристрою

1

Виміряти хаос. Вчені перевірили, чи можна повернути час назад

Розбираємося, що таке T-симетрія і чому не можна точно передбачити рух трьох і більше тіл у Всесвіті

1

Huawei проєктує смартфон з незвичайною камерою (фото).

Китайський телекомунікаційний гігант Huawei розмірковує над новим смартфоном, в оснащення якого увійде незвичайна багатомодульна камера.

2

Вчені розповіли про найгірший сценарій пандемії коронавірусу.

Без превентивних заходів у цьому році могло б померти 40 мільйонів чоловік.

5

Науковці створили екзоскелет, що зменшує навантаження на ноги під час бігу .

Розробники зі Стенфордського університету випробували прототип гомілковостопного екзоскелета, що дозволяє знизити навантаження на ноги під час ходьби та бігу.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie