Прогнулися під ФБР. Apple не дозволить користувачам шифрувати резервні копії даних

Apple відмовилася від планів дозволити користувачам iPhone повністю шифрувати резервні копії своїх пристроїв в сервісі iCloud.

Відразу кілька джерел запевняють, що це сталося після того, як ФБР поскаржилося, що такий крок може зашкодити розслідуванням.

Таким чином компанія продемонструвала свої наміри допомогти правоохоронним органам і спецслужбам США, незважаючи на те, що вони зазвичай займають більш жорстку позицію в гучних юридичних спорах з урядом і виступають в якості захисника інформації своїх клієнтів.

Представник Apple відмовився коментувати рішення компанії про проблему шифрування або будь-які дискусії з ФБР. ФБР не відповідало на запити про коментарі з приводу будь-яких обговорень з Apple.

За словами шести джерел, коли Apple в приватному порядку обговорила з ФБР свою роботу по забезпеченню безпеки смартфонів в наступному році, план наскрізного шифрування був скасований.

«Правові органи вбили його, з причин, які ви можете собі уявити», — сказав колишній співробітник Apple, без будь-якої конкретної згадки про те, чому план був скасований або точно чи ФБР було фактором, що вплинув на рішення.

За даними джерел, компанія не хотіла ризикувати, щоб її атакували державні чиновники за захист злочинців, пред’явили позов за переміщення раніше доступних даних в недоступне для урядових установ.

«Вони вирішили, що більше не будуть дражнити ведмедя», — сказало джерело, маючи на увазі судову тяжбу Apple з ФБР в 2016 році через доступ до iPhone, який використовувався одним з підозрюваних в масової стрільбі в Сан-Бернардіно, штат Каліфорнія.

Проте, колишній співробітник Apple сказав, що, можливо, проект шифрування був закритий з інших причин, наприклад, через побоювання, що все більше клієнтів будуть блокувати свої дані частіше.

Після того, як рішення було прийнято, 10 експертів з проекту шифрування Apple — під різними назвами Plesio і KeyDrop — було наказано припинити роботу над цим проектом.

На повідомлення про нові плани Apple вже відреагував творець месенджера Telegram Павло Дуров. На його думку, таке рішення дозволяє вважати iCloud «інструментом стеження». Він додав, що додатки, що зберігають в iCloud приватні повідомлення користувачів (зокрема, месенджер WhatsApp), являють собою частину проблеми.

Новини по темі

Інтернет на орбіті. SpaceX запустила ще 60 супутників Starlink у космос — що це значить

Компанія SpaceX відправила чергові 60 супутників Starlink на орбіту для створення мережі глобального інтернету

Взяти під контроль свої дані: смартфон-стартапи кинули виклик Google та Apple.

Два стартапи сподіваються, що їхні користувачі відмовляться від Google.

1 2

В Єгипті працюють вже 6 нових трамваїв, побудованих в Україні (фото, відео).

В Олександрії (Єгипет) поставлено вже 8 трамваїв, виготовлених українською компанією "Татра-Юг" на потужностях в Дніпрі. 6 трамваїв введені в експлуатацію і виконують пасажирські перевезення.

2

Простіше нікуди. Як зменшити розмір картинки

Як зменшити розмір фото або формат картинки? Пропонуємо найпростіші способи, які не заберуть багато часу.

2

Google відмовився від проєкту безкоштовного Wi-Fi у всьому світі.

Причини відмови від проєкту — здешевлення мобільного інтернету у світі та складність бізнес-моделі

3 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie