Пентагон й надалі допомагатиме Україні з обороною

Глава Пентагону Марк Еспер - Пентагон й надалі допомагатиме Україні з обороною

Глава Пентагону Марк Еспер

Переговори глав оборонних відомств США й України відбулися в Брюсселі

Офіційний Вашингтон підтвердив наміри щодо непохитної підтримки України, а також зусиль, спрямованих на посилення оборонних можливостей українського війська, яке протистоїть натиску російської агресії.

Про це йшлося під час зустрічі глави Пентагону Марка Еспера з міністром оборони України Андрієм Загороднюком, повідомили в п'ятницю в оборонному відомстві США.

«Міністр оборони Еспер підкреслив, що Сполучені Штати залишаються непохитними у підтримці суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - підкреслили в американському відомстві.

При цьому, США підтвердили намір продовжити зусилля з метою «нарощування можливостей українських сил більш ефективно оборонятися від російської агресії». Міністр оборони США також погодився з необхідністю посилення внеску європейських союзників у місію підтримки України у сфері безпеки.

Переговори глав оборонних відомств США й України відбулися в Брюсселі, на міністерській зустрічі в рамках Північноатлантичного Альянсу, уточнили в Пентагоні.

Як повідомлялося, три європейські неурядові організації, включаючи авторитетну Мюнхенську безпекову конференцію, у співпраці з Російською радою міжнародних справ, оприлюднили документ за назвою «12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону».

Цей документ, по суті, має на меті відновлення співпраці Заходу з Росією без деокупації Криму та без виконання вимог України щодо Донбасу. Він пропонує, зокрема, поступове зняття санкцій з Росії, зближення між РФ із Євросоюзом. Також планом пропонується запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію.

У документі зазначається, що в його розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній. Всі троє відомі в експертній спільноті як ті, хто тяжіє до співпраці з РФ та до врахування інтересів Росії.

У США вже назвали неприйнятним «мюнхенський план».

Однак вже за кілька годин скандальний документ просто зник із сайту Мюнхенської конференції. Пояснень щодо цього поки не було.

Новини по темі

П'ять країн - членів Ради безпеки ООН виступили з заявою на підтримку України.

зачитали Заяву на завершення Радбезу ООН.

Країни ЄС у Раді безпеки ООН виступили із заявою на підтримку України.

Країни ЄС – нинішні члени Ради безпеки ООН, цілковито підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах

1

Кислиця: Упродовж 2019 року Росія направила в Донбас чотири тисячі тонни боєприпасів.

За словами Кислиці, армія бойовиків затьмарює деякі європейські армії.

1

Підозрюваний у хабарництві голова Чернівецької облради вніс за себе 10 млн застави.

Івана Мунтяна підозрюють в отриманні $180 тис. хабара

1

У США заявили - позиціям України у Вашингтоні більше нічого не загрожує.

Американський дипломат дав зрозуміти, що Київ має дуже серйозну підтримку

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie