Авіакомпанії світу зіткнулися з колосальною кризою ліквідності.

Авіакомпанії в усьому світі зіткнулися з безпрецедентним скороченням пасажиропотоку і, як наслідок, з колосальною кризою ліквідності.

Міжнародна асоціація авіакомпаній IATA допускає масові банкрутства і вважає, що врятувати світову авіагалузь можуть урядові гранти на сотні мільярдів доларів.

Без негайних державних фінансових вливань більше половини компаній у всьому світі можуть збанкрутувати.

«У авіаперевізників криза ліквідності, вона йде повним ходом. У нас відсутні доходи і кошти на експлуатаційні витрати. Нам терміново потрібні гроші», – сказав генеральний директор IATA Олександр де Жуніак.

За оцінками IATA, втрата доходів світової авіагалузі складе 250 млрд доларів, тобто мінус 44 відсотки в порівнянні з торішніми показниками.

Так, пасажиропотік у Європі у другому кварталі буде на 90% нижчим, ніж за аналогічний період минулого року. Головний економіст Асоціації Брайан Пірс вважає, що авіаперевізники зможуть оговтатися від шоку не раніше ніж через півроку.

З проханням про додаткове фінансування вже звернулися до своїх урядів німецькі авіакомпанії Lufthansa і Condor, британські Easyjet і Virgin Atlantic. Норвезька бюджетна авіакомпанія Norwegian вже отримала кредит на 25 млн євро, 90% зобов’язань за яким взяла на себе держава.

Новини по темі

Sony об'єднує свої підрозділи в одну корпорацію

Компанія Sony вирішила кардинально реорганізувати три своїх підрозділи з випуску електроніки.

1

Україна без підтримки міжнародних організацій «впаде в прірву фінансового дефолту» - прем'єр.

Цього року країні потрібно погасити близько 9 мільярдів доларів зовнішніх та внутрішніх боргів.

2 5

«Забудьте слово дефолт». Що відомо про нового міністра фінансів Сергія Марченка

Рада призначила міністром фінансів ексзаступника голови АП Сергія Марченка. Він дуже негативно ставиться до ідеї дефолту і вважає, що це слово не варто навіть вимовляти. Це одна з причин, чому Рада призначила його міністром лише з другого разу.

3

В Україні впав попит на іноземну валюту

В Україні впав попит на іноземну валюту на валютному ринку. Українці почали продавати валюти більше, ніж купувати.

1

Рожкова пояснила, як працюють «кредитні канікули»

Заступник глави НБУ в ексклюзивному інтерв'ю "Сьогодні" розповіла, що повинні зробити клієнти

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie