Українці платитимуть податки через єдиний рахунок

Верховна Рада підтримала законопроєкти про запровадження єдиного рахунку для сплати податків № 1049 і № 1051.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Читайте також: Касові апарати та бізнес: що передбачають зміни

Нововведення почне діяти з 1 січня 2020 року.

Єдиний рахунок – це рахунок, який платник податків за власним бажанням зможе відкрити у Державній казначейській службі та використовувати його для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Державна податкова служба (ДПС).

Податки, які можна буде сплатити через єдиний рахунок:

  • податок на прибуток підприємств,
  • податок на доходи фізичних осіб (ПДФО),
  • єдиний соціальний внесок (ЄСВ),
  • єдиний податок (ЄП),
  • рентну плату.

Єдиний рахунок не можна використовувати для сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизного податку з пального та спирту – їх адмініструють інші електронні системи.

Доступ до єдиного рахунку платник матиме через свій електронний кабінет. Крім того, платник податків матиме право вільно розпоряджатися коштами на єдиному рахунку, перераховуючи їх, наприклад, і на рахунки для сплати ПДВ.

Щоб відкрити єдиний рахунок, платники податків мають подати заяву до ДПС через свій електронний кабінет. У свою чергу, ДПС надсилатиме Казначейству усі дані про платника, які будуть необхідні Казначейству для перерахування його податкових платежів.

Поповнення єдиного рахунку можливе через банківський рахунок або касу банку чи інші платіжні пристрої.

Картки для тих, хто багато витрачає

Метою впровадження єдиного рахунку є спрощення процедури сплати податків. Завдяки єдиному рахунку платники податків витрачатимуть менше свого часу на формування платіжних доручень. На платника більше не впливатиме зміна реквізитів бюджетних рахунків, оскільки вони оновлюватимуться у його кабінеті автоматично. Наслідком стане зменшення кількості помилково та надміру сплачених податків.

Новини по темі

Баланс тижня: Кабмін обіцяє вивести ринок праці з «тіні» та виділяє 4 млрд гривень на допомогу аграріям, а міністр енергетики анонсує рекордне зниження тарифів на газ.

Кабінет міністрів розпочав кампанію з виведення ринку праці з «тіні» та розподілив 4 мільярди гривень на підтримку аграріїв, а міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель анонсував рекордне зниження тарифів на газ - такі ...

1

Держстат назвав частку українців з зарплатою понад 15 тис.

Зарплати понад 15 тис. грн були нараховані в грудні 21,3% працівників

4

Євровалюту чекають проблеми: фінансисти озвучили прогноз.

Євро доведеться непросто навіть після закінчення ситуації з коронавірусів, вважають фахівці

2

Чому безробітних поменшало

Торік із січня по вересень порівняно з аналогічним періодом 2018-го кількість зайнятих українців віком 15-70 років зросла на 219 тис. осіб, або до 58,3%. Роботу мали 16,6 млн громадян.

2

У Євросоюзі не змогли узгодити бюджет через вихід Великої Британії.

Через Brexit у бюджеті ЄС утворилася "діра" в розмірі 60-75 мільярдів євро.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie