
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс, про це повідомляє ВВС News.
Раніше йшлося про те, що в команду увійдуть фахівці із 12 країн. Почати роботу місія зможе тільки після двотижневого карантину.
Експерти спілкуватимуться з місцевими вченими, лікарями, а також вивчать ситуацію з міським ринком диких тварин і морепродуктів, який спочатку вважався основним джерелом поширення інфекції наприкінці 2019 року.
Початку відрядження передували місяці переговорів ВООЗ і уряду КНР. Раніше в січні представники ВООЗ скаржилися, що учасників місії не пустили в Китай після того, як одному з провідних експертів відмовили у в'їзді, а інший затримався в дорозі. У Пекіні потім назвали те, що сталося, результатом непорозуміння.
Перша група експертів ВООЗ відвідала Китай в 2020 р. Її учасники дійшли висновку, що вірус зоонозного походження міг передатися людині від кажанів, але загалом залишила питання про джерело інфекції відкритим.
Ще одна команда збиралася працювати в Китаї в липні, але в результаті в країну потрапили тільки два її учасники, які в Ухань не їздили і займалися вивченням масштабу робіт для наступних місій.
Зазначається, що нинішня місія ВООЗ найбільш представницька з усіх трьох. Ретельно узгоджено об'єкти, які зацікавили експертів. Передбачається, що вчені, крім Уханя, відвідають провінцію Юньнань, де розташовані печери, в яких мешкає велика кількість кажанів. Саме звідти фахівці зроблять забір первинного матеріалу для визначення, чи міг вірус з'явитися самостійно або міг статися витік з лабораторії в Ухані.
Учасник місії, професор Інституту Роберта Коха Фабіан Лентдертц перед вильотом запевнив журналістів, що експерти не мають на меті звинуватити Китай у початку пандемії COVID-19 або гранично точно встановити першоджерело інфекції. Завданням групи він назвав максимальний збір інформації і вироблення гіпотез. Ухань він назвав оптимальною точкою відліку дослідження, бо саме в цьому місті з'явилися перші детальні описи нового захворювання і вірусу.