У Пентагоні повідомили, що "Ісламська держава" ще не повністю розгромлена в Сирії

Гордон 1

У Сирії залишилося приблизно 3 тис. бойовиків "Ісламської держави", які дислокуються переважно вздовж річки Євфрат, на південь від міста Дейр-ель-Цур. Про це 6 грудня заявив офіційний представник міністерства оборони США Ерік Пехон, повідомило The New York Times.

За його словами, приблизно 2 тис. американських військових залишається у країні, надаючи підтримку в боротьбі з тероризмом.

У коментарі ТАСС Пехон запевнив, що ІДІЛ "не було повністю розгромлено або знищено в Сирії". Речник Пентагону наголосив, що "битва далека від завершення".

6 грудня президент Росії Володимир Путін, пославшись на інформацію міністра оборони РФ Сергія Шойгу, заявив про повний розгром ІДІЛ у Сирії. Він зазначив, що завершилася антитерористична операція на західному і східному берегах Євфрату.

Воєнний конфлікт у Сирії триває із 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави".

У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ розпочала коаліція на чолі зі США.

У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія. У березні 2016 року Путін наказав почати виведення основних російських сил із країни, однак авіаційне угруповання РФ продовжує завдавати ударів по позиціях сил, які протистоять президенту Сирії Башару Асаду.