Оновлена резолюція щодо Криму: у МЗС назвали мету та деталі документу

5 канал
Оновлена резолюція щодо Криму: у МЗС назвали мету та деталі документу

Про це повідомило МЗС України у відповідному коментарі.

Як наголошують вітчизняні дипломати, оновлений текст проекту резолюції значною мірою підсилює вимоги міжнародного співтовариства до країни-окупанта. Зокрема, йдеться про наступні кілька пунктів:

  • По-перше, це підтримка України в питанні деокупації Криму

"Оголошена на цьогорічному 72-у засіданні ГА ООН ініціатива Президента щодо створення міжнародної групи друзів Криму отримає міцну основу зі схваленням резолюції", - пояснюють в МЗС;

  • По-друге, документ містить заклик до виконання проміжного рішення (Наказу) Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ від 19 квітня 2017 року, яке досі не виконано Росією.

"Маємо консолідувати зусилля та примушувати РФ до його виконання", - кажуть українські дипломати;

  • По-третє, доступ до півострова міжнародним моніторинговим місіям залишається закритим. Як наголошують у МЗС України, це питання має безпосередній вплив на щоденне життя жителів Криму, а відтак потребує негайного вирішення.

"Постійний прямий міжнародний моніторинг ситуації матиме ефект стримуючого фактору та контролюючого механізму за дотриманням РФ своїх обов’язків як окупаційної влади згідно з міжнародним гуманітарним правом. Резолюція є одним з елементів забезпечення тиску на РФ та відкриття Криму для міжнародного моніторингу", - наголошується у коментарі.

Крім того, зазначається, що важливими елементами є також засудження незаконного застосування на тимчасово окупованих територіях України правової системи РФ, зокрема і ретроактивного, а також "експропріація власності, засудження автоматичного поширення російського громадянства на резидентів Криму, заборона призову до лав ЗС РФ, що прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом".

У МЗС додають, що наступним кроком стане розгляд проекту резолюції на пленарному засіданні ГА ООН у другій половині грудня 2017 року. "Закликаємо міжнародну спільноту об’єднатись навколо наших спільних цінностей та захистити жителів Криму від свавілля окупантів", - наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Як інформував 5.UA, 14 листопада Третій комітет ООН ухвалив оновлений проект "кримської" резолюції. Оновлений документ вимагає від Росії зняти заборону на Меджліс у Криму – відповідно до рекомендацій Міжнародного суду ООН. А також забезпечити на півострові освіту кримськотатарською та українською мовами.

Дивіться також фотогалерею за темою: