Володимир Фесенко про справу Януковича: Судове засідання розтягнеться не на один рік

ZIK
ZIK
ZIK

Справа злочинної організаціїї Януковича може затягнутися не на один рік, як і справа Майдану. Ми ж бачимо, скільки років вже йде слідство.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Володимир Фесенко.

Гість програми, коментуючи засідання суду у справі Януковича, зауважив, що свідома тактика адвокатів президента-втікача – затягування процесу та його відгалуження.

«Тобто, щоб розглядалася конкуренто справа про те, чи написав Янукович листа Путіну, чи не написав та які були мотиви і так далі. Адвокати постійно говорять про злочини на Майдані, але це зовсім інша справ, про те, чи легітимно відбулася зміна влади в Україні. Вони постійно піднімають інше питання та відводять суд і прокурорів в іншу сторону», – зазначив Володимир Фесенко.

І чому суд на це ведеться, у політолога є своє пояснення:

«Оскільки це досить серйозна справа, то і суд, і представники влади, і Генпрокуратура, яка причетна до цієї справи, вони не хочуть, аби потім їх звинувачували у тому, що було пришвидшення цієї справи, що вона штучна і щоб не було звинувачень у замовності як процесу, так і вироку. Тому і йдуть на певні поступки адвокатам»,– пояснив адвокат.

Окрім того, Фесенко зауважив, якщо розглядати справу Януковича у рамках злочинного угрупування, то справа затягнеться не на один рік.

«А тут – дуже конкретна справа з дуже конкретною темою, яку можна дуже швидко розглянути. Хоча розглядають її вже більше ніж пів року. Але я дуже сподіваюся, що в цьому році ми отримаємо хоч якийсь вирок по цій справі. А справа щодо злочинної організація може затягнутися надовго, так, як і справа Майдану. Ми бачимо, скільки років йде слідство. Тому вважаю, що судове засідання розтягнетеся не на один рік. От і по злочинній організації Януковича буде така ж ситуація»,– вважає гість програми.

Як відомо, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.