Зону АТО відвідав екс-генсек НАТО

ВГОЛОС

Розташування українських військ у районі проведення АТО та пошкоджені обстрілами російсько-окупаційних військ населені пункти Донбасу відвідала іноземна делегація на чолі з Андерсом Фог Расмуссеном

Про це повідомляє Прес-центр штабу АТО

Давній і послідовний друг України разом із групою європейських політиків та журналістами провідних видань Європи відвідав декілька міст Донецької області, де іноземні партнери мали змогу ознайомитися з завданнями, станом і положенням українських військ, що залучені до виконання завдань антитерористичної операції.

Андерс Фог Расмуссен

У групі іноземних гостей були, зокрема, колишні та діючі глави урядів європейських країн, міністри закордонних справ, парламентарі, політичні радники й консультанти. Об’єднує цих людей різних національностей та професій одне – приязне ставлення до України та розуміння її проблем і нелегких обставин, у яких опинився український народ через агресію Росії.

В одному з базових таборів сил АТО високих іноземних гостей зустріли генерали й офіцери штабу АТО, після чого там відбувся брифінг. Представники штабу та СЦКК розповіли присутнім про стан справ у районі проведення антитерористичної операції, а також про порушення російською стороною мінських домовленостей. Крім того, гості змогли на власні очі побачити і те, й інше, побувавши в одній із бригад Збройних Сил України, що обороняє ділянку фронту на донецькому напрямку, а також на місцях обстрілів у місті Торецьк.

Залишаючи район проведення антитерористичної операції, глава іноземної делегації в інтерв’ю українським військовим та зарубіжним журналістам зазначив, що цей візит був дуже корисним, адже європейські політики вкотре переконалися в необхідності підтримки України у її опорі російській агресії та в необхідності допомоги, яку Європа має надати Україні. В тому числі – якою саме має бути ця допомога кількісно і якісно.

– У той час, коли на українській землі знаходиться понад 40 тисяч російських солдатів та сепаратистів, Європа має й надалі займати тверду і однозначну позицію щодо підтримки України, – зазначив зокрема Андерс Фог Расмуссен.