Білий дім: Трамп не змінив позицію щодо Паризької угоди з клімату

Новое Время
Білий дім: Трамп не змінив позицію щодо Паризької угоди з клімату

Спікер Білого дому Сара Сандерс спростувала інформацію ЗМІ про те, що президент США Дональд Трамп передумав виходити з Паризької угоди щодо клімату.

"Наша позиція щодо Паризької угоди не змінилася. Дональд Трамп ясно висловився: США виходять [з угоди], якщо ми не отримаємо проамериканські умови", - заявила Сандерс в своєму Twitter.

Напередодні газета The Wall Street Journal з посиланням на заяву комісара ЄС з питань клімату та енергетики Мігеля Аріаса Каньєте повідомила, що адміністрація Дональда Трампа передумала виходити з Паризької угоди з клімату і хоче переглянути участь США.

Нагадаємо, що 1 червня президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з Паризької угоди щодо клімату.

Світові лідери негативно відреагували на рішення Трампа вийти з цієї угоди.


Угода, спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням, була прийнята в грудні 2015 року в Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов'язалися скоротити парникові викиди, щоб не допустити зростання середньорічної температури в світі більш ніж на два градуси Цельсія. В ідеалі зростання температури в середньому не повинно перевищувати півтора градуси. У той же час кожна з країн повинна самостійно визначати свою політику щодо скорочення викидів вуглекислого газу.

Паризька угода зобов'язала США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% порівняно з рівнем 2005 року.

Щоб угода набула чинності, вона має пройти ратифікацію в 55 країнах, які разом виробляють мінімум 55% світового обсягу парникових газів. США планували ратифікувати угоду вже в 2016 році. Очікується, що відмова США істотно сповільнить процес набуття Паризької угоди чинності.