Єврокомісія подала до суду на Угорщину через закону про освіту

Дзеркало Тижня
Єврокомісія подала до суду на Угорщину через закону про освіту

Згідно з новим законом, іноземні університети, крім філії в Угорщині, повинні мати відділення в своїй країні.

Єврокомісія подала на Угорщину в Суд ЄС через угорський закон про вищу освіту, сказано в заяві прес-служби ЄК.

"Єврокомісія вирішила судитися з Угорщиною в суді ЄС на підставі того, що редакція її про вищу освіту від 4 квітня 2017 диспропорційно обмежує університети з ЄС і через її межі в їх діяльності і вимагає відповідності з законодавством Євросоюзу", - йдеться в повідомленні.

Згідно з новим законом, іноземні університети, крім філії в Угорщині, повинні мати відділення в своїй країні. На думку критиків законодавчої ініціативи угорського уряду, вона націлена на ліквідацію незалежного Центрально-Європейського університету (ЦЄУ), заснованого американським меценатом Джорджем Соросом.

Читайте також: Посол ФРН назвав помилкою зміну в останній момент мовної статті в законі про освіту

Влада критикує цей навчальний заклад за пропаганду "занадто відкритого і ліберального суспільства". ЦЄУ має статус приватного іноземного вузу з акредитацією в США, однак єдине його відділення знаходиться в Будапешті, і тепер він виявляється поза законом.

Новий закон про вищу освіту набув чинності в жовтні. Президент Центрально університету заявив, що в цьому випадку навчальний заклад не зможе приймати студентів після 1 січня.

Як повідомлялося, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в Брюсселі заявив про те, що прийняття закону про освіту в Україні порушує зобов'язання України перед НАТО. Тому, щоб відновити співпрацю з альянсом, українському уряду потрібно його відкликати.

Також він виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.

Своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter