Головуюча в Євросоюзі Естонія не підтримує бажання Угорщини заблокувати зближення України і ЄС

Гордон
Головуюча в Євросоюзі Естонія не підтримує бажання Угорщини заблокувати зближення України і ЄС

Естонія, яка головує в Європейському союзі, не підтримує прагнення Угорщини переглянути Угоду про асоціацію України і ЄС. Про це у міністерстві закордонних справ Естонії заявили "Німецькій хвилі".

"Угода про асоціацію між Україною і ЄС щойно набрала чинності, тому нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації", – ідеться в повідомленні прес-служби МЗС Естонії.

На думку естонських дипломатів, пріоритетною для українського уряду є "гармонізація українського законодавства про освіту із законодавством країн ЄС".

В Естонії позитивно поставилися до факту звернення України до Венеціанської комісії Ради Європи із проханням дати оцінку мовним положенням закону про освіту.

"Закликаємо всі сторони до діалогу", – ідеться у відповіді МЗС.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.

Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія і Греція.

10 вересня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав український закон "ганебним і безчесним" і розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

12 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українська сторона готова до конструктивного діалогу щодо мовної норми в законі "Про освіту". "Закон "Про освіту" не спрямований проти жодної меншини. Кожен співвітчизник, крім рідної, має засвоїти і державну мову", – сказав міністр.