Конфлікт правоохоронних відомств. Що відомо про ситцацію на данний момент

Тиждень

Служба безпеки України 29 листопада затримала працівника Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського (Тітенкова) при начебто спробі передачі хабара першій заступниці голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій. Згодом у НАБУ повідомили, що затриманий детектив дійсно намагався дати хабар, бо працював "під прикриттям" у спецоперації щодо викриття корупційної схеми в ДМС.

У Бюро завили, що Генпрокуратура та СБУ зірвали цю спецоперацію та викрили їхнього агента. Натомість у ГПУ звинуватила антикорупційне відомство в незаконних методах роботи, а дії агента назвали "провокацією".

У середу, 6 грудня, генпрокурор Луценко та глава СБУ Василь Грицак звітували перед Верховною Радою щодо цього інциденту.

Тиждень.ua прослідкував, як розвивалася так звана "антикорупційна війна" між правоохоронними відомствами та що змінилося за тиждень.

Позиція Генпрокуратури

Генеральний прокурор України Юрій Луценко 30 листопада зробив декілька заяв з приводу інциденту щодо спецоперації НАБУ. Зокрема, він анонсував низку допитів працівників НАБУ, які, на думку генпрокурора, були пов'язані з цією справою.

"В ході двомісячного спостереження за підготовкою до провокації з дачею хабара ми встановили, що до цього причетний ряд негласних штатних співробітників, а також офіційних співробітників НАБУ. Всі вони будуть допитані", - сказав він.

Уже наступного дня, 1 грудня, стало відомо про обшук у агента НАБУ Катерини Сікорської. За словами Луценка, "агент Катерина" проходила у "бурштиновій справі" Розенблата-Полякова, а згодом консультувала іншого агента НАБУ – Сергія Титенкова або Боярського, – який пропонував хабара Пімаховій.

У ГПУ повідомили, що вилучили в Сікорської документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ, матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій. Водночас, правоохоронці наголосили, що "агент Катерина" не має допуску до державної таємниці.

А вже 4 грудні, ГПУ викликала на допит агентів НАБУ Сікорську та Тітенкова (Боярського). Правоохоронці збиралися з'ясувати, працівники Бюро були призначені на свої посади поза відкритим конкурсом та чи мають допуски до державної таємниці. На наступний день правоохоронці викликали на допит ще двох штатних працівників НАБУ. Згодом, стало відомо, що заступник генерального прокурора України Юрій Столярчук повідомив про підозру двом працівникам відомства, яким інкримінують злочини, передбачені двома статтями КК України: надання неправомірної вигоди службовій особі (ст. 369) та провокацію підкупу (ст. 370).