В ООН заявили, що 760 млн людей у світі живуть за межею бідності

Гордон
В ООН заявили, що 760 млн людей у світі живуть за межею бідності

760 млн людей у світі живуть за межею бідності – на $1,9 на день, хоча за останні 10 років понад мільярд людей змогли вирватися з бідності, повідомляє центр новин ООН із посиланням на доповідь генерального секретаря організації Антоніу Гутерріша про процес реалізації порядку денного в галузі сталого розвитку.

У документі експерти зазначають, що в період з 2000-го до 2015 року вдалося домогтися зниження на 37% рівня материнської смертності та на 44% – рівня смертності дітей у віці до п'яти років. Багато дітей у віці до п'яти років не отримує повноцінного харчування, ідеться в доповіді.

За інформацією ООН, у 2016 році у 155 млн із них було помічено затримку росту, на рік раніше 5,9 млн малюків померли, не доживши до п'ятого дня народження. Зазначають, що у 2017 році під час вагітності та пологів померло 30 тис. жінок.

"Для викорінення бідності та забезпечення процвітання всіх людей у всьому світі винятково важливе значення має розширення прав і можливостей людей із уразливих груп населення", – підкреслив заступник генерального секретаря ООН У Хунбо.

17 цілей сталого розвитку на період до 2030 року одностайно ухвалили 193 держави – члени ООН у вересні 2015 року. Світові лідери пообіцяли покласти край бідності та голоду у всіх їхніх формах і проявах і домогтися, щоб усі люди могли жити в здоровому навколишньому середовищі та реалізувати свій потенціал в умовах гідності та рівності.

У березні 2017 року в ООН заявляли, що в Україні 60% населення живе за межею бідності.