Рада прийняла закон щодо посилення відповідальності для боржників аліментів

Новое Время 3
Рада прийняла закон щодо посилення відповідальності для боржників аліментів

Депутати Верховної Ради у другому читанні проголосували за законопроект №7277 щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів.

Відповідне рішення підтримали 294 нардепа.Заборгованість по аліментах на утримання дитини одного з членів подружжя, батьків або інших членів родини спричинить виконання соціальних робіт на термін від 120 до 240 годин (якщо борг перевищує суму платежів за 6 місяців).

Також санкції за піврічний борг чекають боржника у вигляді обмеження в праві керувати транспортними засобами, використовувати вогнепальну мисливську, пневматичну зброю.

Однак обмеження в праві керування транспортними засобами не застосовуватимуться в разі, якщо вони позбавлять боржника основного законного джерела доходів, якщо боржник використовує транспортний засіб у зв'язку з інвалідністю, якщо він проходить військову службу, чи несе службу в АТО, а також в разі відстрочки чи розстрочки у виплаті аліментів.

Крім того, тимчасово обмежуватимуть право на виїзд за кордон тих громадян, у яких є заборгованість по виплаті аліментів.

Нагадаємо, 16 листопада даний законопроект був проголосований у першому читанні.