Смерть 12-річного Романа на Львівщині: комісія визнала лікарів винними

5 канал
Смерть 12-річного Романа на Львівщині: комісія визнала лікарів винними

Саме непрофесійні дії медиків спричинили смерть 12-річного Романа Кулака, що сталася у ніч проти 21 червня у Жидачівській лікарні Львівської області. Такими є висновки клінічно-експертної комісії МОЗ, передає "5 канал".

Матеріали експертизи будуть долучені до кримінального провадження, яке розслідують в Нацполіції Львівської області – за фактом смерті пацієнта через халатність лікарів. У МОЗ з'ясували – вісім жидачівських медиків припустилися помилок на всіх етапах шпиталізації.

"Комісія в тому вигляді, в якому вона є дотепер, вона працює за доволі радянськими принципами. І вона лише встановлює відповідність чи невідповідність лікування, що надавалося, існуючим протоколам. І так – лікування в цій лікарні не відповідало протоколам надання допомоги", – зазначив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

"Медичну допомогу моїй дитині надавали вісім лікарів, із них сім – вузької спеціалізації, і восьмий – лікар УЗД, яка обстежувала дитину. Яка на своєму обстеженні показала – надмірно виражений метеоризм кишківника, поставила три знаки оклику. Але це не наштовхнуло нікого на думку, що може бути якась загроз", – згадує батько Романа Володимир Кулак.

Трагедія сталася 21-го червня, коли хлопця з сильним болем у животі каретою "швидкої" доправили до Жидачівської лікарні. Попри виражені симптоми, лікарі не змогли вчасно діагностувати кишкову непрохідність у 12-річного Романа, а лікували – від харчового отруєння. Коли хлопця доправили до спеціалізованої лікарні "Охматдит" у Львові, врятувати там його вже не змогли.

Дивіться також фотогалерею: