Росія в березні 2014 року планувала захопити Київ – Турчинов (видео)

Дзеркало Тижня 1
Росія в березні 2014 року планувала захопити Київ – Турчинов (видео)

Похід на Київ планувалося здійснити, скориставшись хаосом і пожежею сепаратистких змов.

Керівництво Російської Федерації планувало завершити окупацію Криму до 1 березня 2014 року, після чого захопити Київ, заявив Олександр Турчинов, який у той час виконував обов'язки президента України.

У суді про держзраду екс-президента-втікача Віктора Януковича Турчинов нагадав про те, що Росія почала окупацію Криму 20 лютого, коли "на Майдані проливалася кров, коли Янукович ще формально залишався президентом країни". Активна фаза окупації почалася 27 лютого з захоплення адмінбудинків Сімферополя.

"Паралельно з цим на північному і східному кордоні України почалася концентрація збройних сил російської армії для підготовки вторгнення на материкову частину України", - сказав він.

Турчинов нагадав про рішення Ради Федерації РФ від 1 березня про використання військ на території України.

"За планами, які вже пізніше стали зрозумілі, російських військових і політичних керівників, окупація Криму, роззброєння українських частин повинні були завершитися саме 1 березня", - сказав він.

За його словами, далі російське керівництво планувало спровокувати загибель цивільних осіб в Криму і, користуючись хаосом і відсутністю влади в Україні, пожежею сепаратистських змов, почати вторгнення, щоб "взяти під контроль схід і південь України, а також встановити контроль над містом Києвом, щоб відновити силовим шляхом маріонетковий режим Януковича".

Читайте також: ЗСУ перед анексією Криму "наводнили зрадниками" - Коваль

Олександр Турчинов як голова Верховної Ради виконував обов'язки президента з лютого до червня 2014 року – до обрання президентом Петра Порошенка. За його власними словами, ця робота йому не сподобалася – "спати не можна, колосальне навантаження".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter