Медичні препарати не будуть перевірятися по кілька років - експерт

АСН 2
Медичні препарати не будуть перевірятися по кілька років - експерт
Медичні препарати не будуть перевірятися по кілька років - експерт

Термін реєстрації медичних препаратів в Україні має суттєво скоротитися, оскільки зареєстровані в розвинених країнах ліки вже не проходять повторну українську експертизу. Про це повідомила директор Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України Тетяна Думенко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Визнаються результати експертизи експертів інших регуляторних агентств. І ми не втрачаємо час (від 90 днів до 2-3 років. - Ред.) - ми перевіряємо, чи подані документи, і не проводимо експертизу, даємо дозвіл на основі результатів рішень регуляторних агентств", - зазначила чиновник.

За її словами, при цьому українські регуляторні органи вимагають повний пакет документ в належному вигляді, проте час процедури істотно заощаджується за рахунок відсутності самої процедури реєстрації.

При цьому вона додала, що завдяки спрощеній процедурі в Україну незабаром потраплять перш за все ліки від соціально небезпечних хвороб. У свою чергу в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун додала, що це будуть препарати для лікування СНІДу, туберкульозу, гепатитів В і С, а також для онкохворих. Крім того, вона сказала про брак медикаментів для лікування орфанних хвороб.

Нагадаємо, рахункова палата України встановила порушення на десятки мільйонів гривень в діях МОЗ України, очолюваного Супрун, при закупівлі ліків за кошти держбюджету. Про це написала народний депутат України, голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець у Facebook.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter