Україна увійшла у ТОП-5 країн світу за кількістю машин на автогазі - інфографіка

Тиждень 1

У 2016 році Україна посіла четверте місце у світі за кількістю автомобілілів, які мають газобалонне обладнанням. Про це повідомляється у щорічній доповіді Всесвітньої асоціації LPG (WLPGA), опублікованій у вересні 2017 року, пише Нефте Рынок.

За даними WLPGA на кінець 2016 року в Україні налічувалося 2,25 млн автомобілів, які використовують LPG в якості моторного палива або близько 9% світового автопарку.

У WLPGA додають, що в 2016 році найбільшим у світі ринком за кількістю автомобілів з ГБО залишається Туреччина, де зареєстровано близько 4,44 млн авто на LPG. На другому місці знаходиться Росія -3 млн. Трійку лідерів замикає Польща, де налічується майже 2,98 млн автомобілів, на яких встановлено газобалонне обладнання.

Всього ж за станом на початок 2017 року світі налічувалося 26,8 млн автотранспортних засобів, які використовують LPG в якості палива.

Крім того, у 2016 році Україна посіла сьоме місце в світі за обсягами споживання LPG якості моторного палива.

За даними WLPGA в 2016 році на український ринок довелося 4,7% світового споживання автогазу або близько 1,3 млн т.

У Всесвітній асоціації LPG відзначають, що на за показниками використання скрапленого газу, Україна світової автогазовий лідер.

У WLPGA додають, що в 2016 році найбільшим у світі ринком автогазу залишається Південна Корея, незважаючи на той факт, що в 2016 році країна знову продемонструвала негативну динаміку. Друге місце за обсягом споживання займає Туреччина. Тут продовжують нарощувати продаж скрапленого газу на АГЗС. За підсумками 2016 року їх обсяг досяг 3,14 млн т. Зазначимо, що за прогнозами консалтингової компанії UPECO, в 2017 році ринок зрідженого газу в Україні покаже збільшення з 1,47 до 1,6 млн т. У структурі споживання LPG понад 90% становитиме автогаз.