День фінансів, 6 грудня: прогноз для долара на 2018, пеня за прострочення оплати комуналки, створення вугільного гіганта

Finance.UA 4
День фінансів, 6 грудня: прогноз для долара на 2018, пеня за прострочення оплати комуналки, створення вугільного гіганта

Поки вся Україна стежить за епопеєю з Саакашвілі (сьогодні Порошенко, нарешті, висловив свою позицію), повз редакцію Finance.ua не пройшли такі значущі події:

Паралельний інтернет. Blockstack має намір створити паралельний інтернет. Для чого? У компанії відповідають: зібралися захищати приватність користувачів. Доступ до такої мережі буде здійснюватися через спеціальні браузери і мобільні додатки.

Невтішний прогноз для долара. Наступний рік для американської валюти може стати найгіршим більш ніж за 10 років, незважаючи на посилення темпів економічного зростання в США, а також готовність Федеральної резервної системи (ФРС) продовжувати підйом ставки. Все більше експертів Волл-стріт заявляють про “ведмежі” очікування щодо долара США.

Пеня за прострочення. Президент Петро Порошенко підписав Закон Про житлово-комунальні послуги, який передбачає запровадження пені за прострочену оплату житлово-комунальних послуг. Читайте, з якого періоду і на яких умовах.

Вугільний гігант. Кабмін створив державне підприємство “Національна вугільна компанія”. Як повідомив віце-прем’єр з питань енергетики Володимир Кістіон, в компанію входитимуть 33 шахти. До кінця року передбачається оптимізувати структуру відокремлених підрозділів.

“Позбавлення” від валюти. Як зазначають у НБУ, українці продовжують позбуватися валюти. Згідно з даними Національного банку, на готівковому валютному ринку чистий продаж валюти населенням знову перевищив купівлю.

Земля онлайн. Реєстрація договорів оренди землі тепер доступна онлайн. Міністерство юстиції, Мінагрополітики, Державне агентство з питань електронного управління та Фонд Східна Європа презентували нову електронну послугу. У МінАПК кажуть, що запуск онлайн-реєстрації договору оренди земельної ділянки – це вдалий приклад того, як багаторічну проблему можна вирішити впровадженням технічного рішення.

До речі, про вигоди, що надають сучасні технології: Finance.ua спільно з Easy Pay зробили класний (а головне – корисний) матеріал про онлайн-платежі. У ньому ви зможете дізнатися про те, які послуги вигідно оплачувати карткою в інтернеті. Як платити безпечно і зручно? Як захиститися від шахраїв і діяти в непередбачених ситуаціях? Читайте, обов’язково стане у нагоді.