Нове життя. П'ять бізнес-проектів, відкритих ветеранами АТО

Новое Время 3
Нове життя. П'ять бізнес-проектів, відкритих ветеранами АТО

14 жовтня в Україні відзначається свято всіх воїнів, які захищають українські землі.

За 3,5 роки АТО на сході України відбулося чимало ротацій, і багато вчорашніх бійців не відразу можуть знайти своє місце в іншому, відмінному від війни, світі. Втім, деяким військовим вдається знайти свій унікальний шлях, відкривши власну справу. З нагоди свята розповідаємо про п'ять бізнес-проектів, заснованих ветеранами АТО.

Izba-читальня


Фото: Кав'ярня Хата-читальня via Facebook

Фото: Кофейня Изба-Читальня via Facebook

Учасник загону Равлики Богдан Чабан відтворив власне літературне кафе в звільненому Маріуполі. Його "оригінальний" заклад, разом з великою бібліотекою, залишився в окупованому Донецьку. Як тільки Чабан взявся за втілення бізнес-проекту, який стал можливим завдяки гранту ООН, місцеві жителі і друзі зібрали для нового кафе 450 кілограмів книг.

Клін Шот


Фото: http://cleanshot.com.ua/

Фото: http://cleanshot.com.ua/

Ветеран АТО Олександр Морозов став на шлях винахідництва, запатентувавши масляні серветки для чищення зброї. Його компанія Клин Шот поставляє винахід українським військовослужбовцям в зоні АТО і прикордонникам, а також власникам зброї в Вірменії і на африканському континенті. Як розповідає Олександр, чистка зброї в умовах бойових дій - дуже непростий процес, адже збройове мастило є дефіцитом. Завдяки використанню його серветок, процес чищення прискорюється в 1,5 рази. Також компанія виробляє рушники для тіла, які можуть використовувати військовослужбовці, спортсмени і туристи.

Pizza Veterano


Фото: Leonid Ostaltsev via Facebook

Фото: Leonid Ostaltsev via Facebook

Піцерію, де всі співробітники є учасниками АТО, відкрив в Києві демобілізований боєць 30-ї окремої механізованої бригади Леонід Остальцев. В інтерв'ю НВ він розповів, що весь проект обійшовся йому в 62 тисячі гривень, але знайти інвесторів було важко. І якщо починалася Pizza Veterano з невідомої широкому загалу піцерії "в підземці", то тепер в закладі деколи складно знайти вільне місце. 10% від прибутку ветерани витрачають на подарунки дітям загиблих героїв.

Veterano Coffee


Фото: Veterano Coffee via Facebook

Фото: Veterano Coffee via Facebook

Доброволець полку Азов Олексій Кельт відкрив власну концептуальну кав'ярню в центрі Маріуполя. Молодий бізнесмен вклав в свою справу грошову компенсацію від держави, після того як був демобілізований з фронту в зв'язку з інвалідністю. В майбутньому Кельт планує відкривати нові кавові точки, де могли б працювати ветерани АТО, а також мріє про власний ресторан.

Еко-паливо


Фото: Олександр Чалапчій via Facebook

Фото: Александр Чалапчий via Facebook

Ідея виготовлення та продажу екологічно чистого палива прийшла до Олександра Чалапчія під час реабілітації в Австрії, - боєць втратив на фронті обидві ноги. Орієнтуючись на європейський досвід, ветеран зняв в оренду приміщення в Кіровоградській області, закупив необхідну сировину, найняв трьох працівників і почав розвивати власну справу. Його паливо, яке виробляють із залишків деревообробки або відходів сільськогосподарського виробництва, дозволяє за зиму заощадити до 8 тисяч гривень (у порівнянні з вугіллям).