Ми вирішили залишити питання розриву дипвідносин із РФ на розгляд Кабміну, - Вінник про законопроект щодо реінтеграції Донбасу. ВIДЕО

Цензор.НЕТ 3
Ми вирішили залишити питання розриву дипвідносин із РФ на розгляд Кабміну, - Вінник про законопроект щодо реінтеграції Донбасу. ВIДЕО
Про це в кулуарах Ради заявив нардеп (БПП), секретар комітету з питань нацбезпеки Іван Вінник, коментуючи ситуацію з розглядом законопроекту щодо реінтеграції Донбасу і поправки до нього про розрив дипвідносин із РФ, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.
Завантаження відео...
"У рамках дискусії, яка відбулася на комітеті, в пошуку компромісу і вдосконалення законопроекту, ми врахували конституційну норму про чіткий поділ на гілки влади. Цей законопроект, якщо він стане законом, безумовно, деякі політичні сили, які представляють п'яту колону РФ, будуть намагатися оскаржити в Конституційному суді. Одним із завдань комітету було забезпечити повну відповідність законопроекту Конституції України. Тому будь-які натяки, що законодавча гілка влади втручається в роботу виконавчої, зокрема в реалізації цих повноважень (дипломатичних відносин. - Ред.) можуть компрометувати законопроект. Ми вирішили залишити це (розрив дипвідносин з РФ. - Ред.) на розгляд Кабміну. Переконаний, що таких прикладів в історії світу не було, коли одна країна визнана агресором щодо іншої, але за таких умов зберігаються добросусідські відносини, атрибутом яких є дипломатичні відносини. Тому якщо такий закон буде прийнятий, переконаний, що дипломатичні відносини виконавчою владою будуть розірвані. Якщо цього не станеться, це може трактуватися як посадовий злочин", - заявив Вінник.
Він зазначив, що, швидше за все, законопроект з реінтеграції Донбасу розглядатиме на наступному пленарному тижні, оскільки тільки сьогодні комітет ухвалить остаточне рішення за результатами його розгляду, а його ще потрібно зареєструвати, і надати час на ознайомлення.
Крім того, інформацію про виключення поправки про розрив дипвідносин із РФ із законопроекту про реінтеграцію Донбасу підтвердила і голова комітету Ради у закордонних справах Ганна Гопко.
"Є попередня версія, напрацьована комітетом, де члени комітету напрацювали певну філософію, згрупували поправки. Я запитувала про розрив дипломатичних відносин із РФ. Позиція комітету була такою, що це відповідальність органів виконавчої влади, тому в цьому законопроекті недоречно це змішувати. Тому або це буде окремий законопроект, або нехай це подає МЗС. Тому вони цю тему виключили з порядку денного", - пояснила Гопко.
Раніше російське видання "Комерсант" із посиланням на джерела в українському парламенті писало, що Верховна Рада наступного тижня може проголосувати за розрив дипломатичних відносин із Росією.
Пізніше народний депутат (БПП), секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник прокоментував для Цензор.НЕТ опубліковану низкою російських ЗМІ інформацію про те, що до другого читання в законопроект про реінтеграцію Донбасу (№7163) буде внесено пункт про розрив дипвідносин з Росією.
Так, на його думку, якщо Україна визнає РФ країною-агресором, то буде зобов'язана розірвати з нею дипломатичні відносини.
Дипломатичні відносини між Україною та Російською Федерацією і Україною були встановлено 14 лютого 1992 року. У 2014 році Москва і Київ відкликали своїх послів.