Вона стала наймолодшою тенісисткою України, що коли-небудь ставила такий рекорд

Експрес
Вона стала наймолодшою тенісисткою України, що коли-небудь ставила такий рекорд
Тьху-тьху-тьху, щоб не зурочити: здається, у нашому спорті росте нова королева. 14-річна тенісистка Марта Костюк, яка в січні виграла юніорський турнір на Відкритій першості Австралії у Мельбурні, свою кар'єру в дорослому тенісі почала з яскравої перемоги.
Вона стала наймолодшою представницею України, що коли-небудь вигравала професіональний титул в одиночному розряді.
Історичну звитягу українка здобула в угорському місті Дунакесі на турнірі серії ITF із призовим фондом 25 тисяч доларів. Юна спортсменка з України впевнено дійшла до завершальних стадій змагання і у фіналі перемогла представницю США Бернарду Перу -- 6:4, 6:3.
"Ми задоволені й щасливі, -- ділиться враженнями від перемоги доньки Талина Костюк, мама та перша тренерка чемпіонки. -- Успіхи в Австралії та в Угорщині рівноцінні. У Мельбурні Марта набула досвіду серед однолітків і перевірила свій рівень. А от звитяга в Угорщині показала, що донька чудово влилася у професіональний дорослий теніс".
До речі, у завершальному матчі угорського турніру Марта Костюк могла зустрітися зі своєю землячкою Анастасією Зарицькою, що виступає під прапором збірної Чехії. Однак Зарицька свій півфінал програла.
У фіналі Марті для перемоги знадобилося лише два сети. "Це серйозний результат, -- каже нам Всеволод Кевлич, відомий тенісний менеджер, -- Принаймні в українському тенісі у такому юному віці ще ніхто не вигравав турніру для дорослих. Вікторія Кутузова показувала чудові результати в юному віці. Та Марта Костюк її перевершила".
У чому феномен юної української тенісистки? "Козир Марти Костюк -- її характер, -- каже Всеволод Кевлич. -- У свої 14 років вона не позбавлена спортивної нахабності й іде до мети, не бачачи перешкод. Це важливо в сучасному тенісі. До того ж Марта дуже атлетична й сильна фізично. А от в її техніці нічого особливого немає. Якщо добре побудувати її тренувальний процес і якщо грамотно працюватиме її команда менеджерів, у Костюк може скластися яскрава кар'єра".
Справами Марти Костюк керує легендарний хорватський тенісист Іван Любічич, який свого часу мав звання третьої ракетки світу і за роки кар'єри заробив грою в теніс близько 10 мільйонів доларів.
"Любічич -- серйозний менеджер, -- запевняє Всеволод Кевлич. -- Зокрема, він нині опікується швейцарцем Роджером Федерером. І я бачу, що хорват дуже добре веде Марту Костюк до її вершин. Його команда робить все правильно: визначає, де Марті грати, з ким і з якою періодичністю. Вже те, що Костюк виступала на турнірі з призовим фондом 25 тисяч доларів і виграла його, -- ознака сильної команди. Марта Костюк виграла, так би мовити, найпрофесіональніший турнір, який може бути в її віці".
"До цього успіху ми йшли дев'ять років, -- каже мама тріумфаторки, -- Марта вперше взяла ракетку до рук у п'ятирічному віці. І до десяти років поєднувала теніс з акробатикою. До осені 2015-го року вона навчалася у середній школі і лише раз на день тренувалася. Коли ж перейшла на навчання екстерном, займається тенісом від чотирьох до шести годин на день".
Експерти відзначають вагому роль у становленні Марти Костюк її родини. Талина Костюк (дівоче прізвище Бейко) свого часу професійно займалася тенісом і була кандидаткою до збірної СРСР, входила до топ-400 світового рейтингу. Брак фінансів завадив їй зробити яскраву міжнародну кар'єру. Непогану гру показував і дядько тенісистки -- Тарас Бейко. Мартин батько за фахом інженер-механік.
Марта Костюк днями вже дебютувала у рейтингу ВТА -- за успіх в Угорщині вона заробила 50 очок. А ще чемпіонка отримає призові 2700 доларів. "Це перший солідний заробіток Марти Костюк, -- каже Всеволод Кевлич. -- На цьому етапі українка витрачає більше, аніж заробляє. Попереду ще багато праці й багато витрачених грошей".
Олег ЗУБАРУК , Експрес