Порошенко посмертно надав звання Героя України розвіднику Капушу

Тиждень 2

У п’ятницю, 13 жовтня, президент України Петро Порошенко посмертно надав звання Герой України командиру розвідувального відділення 128-ї гірсько-піхотної бригади Олександру Капушу, який загинув у лютому 2015 року під Дебальцевим. Про це глава держави написав на своїй сторінці в Facebook.

Так, у ході церемонії нагородження військовослужбовців з нагоди Дня захисника України у Маріїнському палаці, Порошенко вручив зірку Героя України батькам загиблого розвідника.

"За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю: Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” Капушу Олександру Васильовичу - старшому солдату (посмертно)", - йдеться в указі.

Глава держави наголосив, що подвиг Олександра “назавжди залишиться в народній пам’яті і стане символом незламності українського бойового духу".

"У лютому 2015 року група розвідників, очолювана Олександром, мужньо обороняла позиції від переважаючих сил російських найманців. У найскладніший момент бою зі сторони противника кинули бойову гранату. Олександр не вагаючись прикрив собою товариша, а сам - загинув. Позиції - були утримані", – написав Порошенко.