Вчені змогли передати текст за допомогою горілки

Експрес
Вчені змогли передати текст за допомогою горілки

Описаний у статті спосіб передачі інформації дослідники назвали "молекулярної системою комунікації" Двоє дослідників з Йоркського університету в Канаді передали текстове повідомлення на відстань чотирьох метрів за допомогою парів алкоголю, що виходять від ємності з горілкою. Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на Ars Technica.

Переданим повідомленням став гімн Канади, записаний у двійковому коді. Обладнання, що використовується для передачі, включало розпилювач горілки (передавач), датчик алкоголю (приймач), настільний вентилятор і мікроконтролер Arduino, який керував всією системою.

Дослідники застосували два способи доставки парів алкоголю на приймач. Перший передбачає, що алкоголь з розпилювача "самостійно" досягає датчика в процесі дифузії. Другий спосіб передбачає використання вентилятора, який направляє алкоголь на приймач.

Якщо датчик фіксував, що концентрація алкоголю в повітрі збільшується, це інтерпретувалося як одиниця. Якщо концентрація зменшується, це тлумачилося як нуль. У ході сеансів передачі застосовувалися також "кодові фрази", що означають початок і кінець комунікації.

Описаний у статті спосіб передачі інформації дослідники назвали "молекулярної системою комунікації". Вони стверджують, що подібні хімічні сигнали можуть використовуватися для зв'язку в місцях, де немає радіосигналу - наприклад, в каналізації, - а також в системах мікро- і наномасштабів.