Клімкін закликав відібрати ЧС з футболу у Росії через отруєння Скрипаля

Гордон 1
Клімкін закликав відібрати ЧС з футболу у Росії через отруєння Скрипаля

Захід зобов'язаний відреагувати на отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля так, щоб Росія "відчула наслідки своїх дій". Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, яку 14 березня опублікували на сайті МЗС.

"Однією з перших цілей повинен стати чемпіонат світу з футболу, який має відбутися влітку. Росія не заслуговує на те, щоб приймати у себе такий престижний турнір. В ідеалі я хотів би, щоб Росію позбавили права проведення цього заходу", – зазначив глава МЗС.

Якщо ж це неможливо зробити через брак часу, уточнює Клімкін, країнам, які "цінують правила та порядок", слід бойкотувати цей чемпіонат.

"Проведення його в Росії не об'єднає народи світу, а лише збагатить Росію і дасть їй у руки потужний пропагандистський інструмент, якого вона просто не заслуговує", – пояснив міністр.

За його словами, вільний світ має зайняти "дуже тверду позицію й діяти в дуже рішучий спосіб, аби Росія зрозуміла, що ніхто більше не буде терпіти ті кримінально-терористичні методи, якими вона користується".

"Зробити це необхідно зараз, поки не стало пізно", – резюмував дипломат.

До цього Клімкін заявляв, що Україна готова надати Британії допомогу в розслідуванні отруєння Скрипаля.

Чемпіонат світу з футболу має відбутися в Росії з 14 червня до 15 липня 2018 року. Збірна України не змогла пробитися на турнір.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували у британському Солсбері із симптомами отруєння. Також до лікарні доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

6 березня міністр закордонних справ Борис Джонсон попереджав, що Британія жорстко реагуватиме на будь-які докази участі РФ в отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.

12 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не відповідатиме на ультиматум Лондона. МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.

Сьогодні Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням Скрипаля.