Паризька кліматична угода під загрозою - генсек ООН

Сегодня 5
Паризька кліматична угода під загрозою - генсек ООН

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Нації Антоніу Гутерреш закликав світових лідерів і учасників Кліматичній конференції в Бонні докладати більше зусиль в боротьбі з глобальними змінами клімату.

"Рівень викидів вуглекислого газу знову зростає, і Паризька хартія – під загрозою. Ми повинні робити більше", – написав Гутерреш в Twitter.

Як зазначає Deutsche Welle, від урядів держав генсек ООН вимагає ставити більш амбітні цілі щодо боротьби зі змінами клімату.

Гутерреш також повідомив, що направляється в Бонн на Кліматичну конференцію ООН, на якій обговорюють втілення пунктів Паризької кліматичної угоди. Починаючи з середи, 15 листопада, конференція пройде на рівні міністрів. Захід відвідають канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, інші глави держав і урядів.

Раніше повідомлялося, що Дамаск затвердив проект резолюції, і готовий офіційно приєднатися до Паризької угоди зі зміни клімату "так скоро, наскільки це можливо".

Раніше про намір приєднатися до угоди заявили також представники Нікарагуа. Сирія і Нікарагуа були єдиними державами-членами ООН, які раніше відмовлялися приєднатися до глобальної угоди, узгодженій у Парижі під час конференції ООН з клімату в кінці 2015 року.

Нагадаємо: в червні цього року президент Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати відмовляються від участі в Паризькій угоді, пояснивши це тим, що виконання зобов'язань щодо зниження небезпечних викидів в атмосферу, взятих на себе країнами-учасниками, призведе до закриття підприємств і втрати 2,7 млн робочих місць.