Вченим вперше вдалося побачити, як бактерії набувають стійкості до антибіотиків

Дзеркало Тижня
Вченим вперше вдалося побачити, як бактерії набувають стійкості до антибіотиків

Бактерії поглинають чужу ДНК для отримання нових ознак.

Вчені з Університету Індіани за допомогою мікроскопа і нового методу спостережень вперше побачили, як бактерії набувають стійкості до антибіотиків за допомогою горизонтального переносу між клітинами в популяції. Як повідомляє Naked science, дослідники спостерігали за тим, як бактерії поглинають чужу ДНК для придбання нових ознак.

В кожен момент лише незначна частина популяції бактерій здатна до "сприйняття" чужої ДНК, проте ці так звані компетентні клітини відіграють найважливішу роль у виживанні. Їхні оболонки стають більш проникними, а для поглинання ДНК використовуються пілі — спеціалізовані вирости на поверхні. Вчені стимулювали такий стан компетентності у холерних вібріонів. Спеціалізований набір флуоресцентних барвників дозволив візуалізувати і клітини, і пілі, і ДНК.

За словами авторів, пілі діють як мініатюрні — в десяток тисяч разів тонше людського волосся — гарпуни, тягнучись через пори в клітинній стінці, захоплюючи ДНК і втягуючись назад. Пори настільки малі, що ДНК скручується, щоб протиснутися в отвір.

Читайте також: Вчені виявили в США небезпечну "супербактерію"

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.

За матеріалами: Naked Science /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter