У Грузії парламентська більшість висунула 36-річного міністра фінансів на пост прем'єра

Новое Время 4
У Грузії парламентська більшість висунула 36-річного міністра фінансів на пост прем'єра

Парламентська більшість представила міністра фінансів Мамуку Бахтадзе кандидатом в прем'єр-міністри.

Про це пише Грузія online.

"За Конституцією Грузії, парламентська більшість ухвалила рішення висунути Мамуку Бахтадзе кандидатом на пост прем'єр-міністра Грузії... Упевнений, що під керівництвом Мамуки Бахтадзе уряд Грузії успішно забезпечить рух країни вперед", - заявив лідер більшості Арчіл Талаквадзе.

Він також підкреслив, що кандидатуру Бахтадзе одноголосно підтримала команда.

Бахтадзе висунутий на пост прем'єра після проведених у четвер консультацій, в яких брали участь керівники правлячої партії Грузинська мрія на чолі з її головою Бідзіною Іванішвілі.

36-річний Мамука Бахтадзе до цього займав пост міністра фінансів Грузії (з листопада 2017 року).

До цього чотири роки обіймав посаду генерального директора АТ Грузинська залізниця. У 2010-2012 роках він займав пост гендиректора Міжнародної енергетичної корпорації Грузії.

Видання також наводить його пріоритети на новій посаді. Серед них - повноцінна інтеграція Грузії в євроатлантичному просторі, економічні та адміністративна реформи та інше. Видання зазначає, що Бахтадзе, на даному етапі, не висловився про свої плани на посаді прем'єра щодо окупованих Абхазії і Південної Осетії.

Нагадаємо, увечері 13 червня попередній глава уряду Грузії Георгій Квірікашвілі подав у відставку під натиском протестувальників, хоча раніше відмовлявся складати повноваження. У Тбілісі акції протесту тривали з кінця травня. Учасники мітингів вимагали відставки уряду і Генпрокурора через розслідування вбивства двох підлітків. Батько одного з убитих Заза Саралідзе звинуватив прокуратуру в необ'єктивності і приховуванні вбивць, яких, на його думку, покривають впливові родичі. Він закликав суспільство і всі політичні сили в країні приєднатися до протесту.

Дивіться також