Клімкін: Кількість етнічних угорців на Закарпатті зменшилася

Новое Время 1
Клімкін: Кількість етнічних угорців на Закарпатті зменшилася

Очільник МЗС України Павло Клімкін повідомив своєму угорському колезі Петеру Сіярто про зменшення кількості етнічних угорців на Закарпатті.

Про це Клімкін повідомив Сіярто на міністерський зустрічі ОБСЄ у Відні.

"Зустріч завершуємо на позитиві. Приємна розмова з угорським колегою Петером Сіярто. Етнічних угорців на Закарпатті вже не 150 тис. і навіть не 100 тис. Люди залишають регіон. Наше спільне з Угорщиною завдання - підтримати та допомогти громадам", - заявив міністр.25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно до освітньої програми одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома та більше мовами - державною, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Реформу освіти різко розкритикувала Угорщина - Будапешт вважає, що закон обмежує права угорської меншини на вивчення угорської мови. За твердженням угорської сторони, на Закарпатті мешкає 150 тис. угорців.

Очільник МЗС Угорщини Сіярто заявив, що через українську освітню реформу Будапешт буде блокувати співпрацю між Україною, ЄС та НАТО.

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина через реформу перейшла до блокування співробітництва між Україною і НАТО.

За даними угорських ЗМІ, з протестом проти блокування євроатлантичних прагнень України виступили 11 держав-членів НАТО, серед них і Німеччина.

7 грудня угорське МЗС закликало ОБСЄ направити постійну місію в Закарпатську область.