Нобелівський лауреат з економіки: я здивований економічною стабілізацією України

Дзеркало Тижня 1
Нобелівський лауреат з економіки: я здивований економічною стабілізацією України

За словами Кругмана, Київ насправді не зробив нічого надзвичайного для цього.

 Економічне падіння України в 2014-2015 році було дуже великим. Тому дуже вражає той факт, що країна змогла добитися макроекономічної стабілізації.

Про це на саміті YES сказав професор лауреат Нобелівської премії з економіки Пол Кругман.

"Я насправді дуже здивований. Україна реструктуризувала свій борг, скоротила дефіцит бюджету, стабілізувала національну валюту. Але вражає, що вона змогла зробити це у дуже знайомий спосіб. Вона просто використала практики, які вже були успішно використані в минулому. Приміром в Південній Америці країни теж реструктуризовували свої борги для відновлення зростання, щоб впоратися з економічними проблемами і стабілізуватися", - сказав Кругман.

При цьому він зазначив, що Україна поки не вирішила всі свої проблеми. Втім, на думку економіста, немає нічого поганого в тому, щоб вивчати досвід попередніх криз і запозичувати рішення, які вже показали свою ефективність.

На початку року в ООН зазначали, що в Україні у 2017 році прогнозується зростання економіки до 2%. За прогнозами експертів організації, рівень інфляції в 2017 році складе 12,7%, зростання ВВП у 2018 році становитиме 3,2% за інфляції на рівні 8,6%.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter