У демократичних країнах немає антикорупційних судів через традиції боротьби з корупцією

ZIK 3

Цілком логічно, що у США, Франції, Німеччині та інших демократичних країнах немає спеціальних антикорупційних судів, оскільки там є традиції боротьби з корупцією. Такі суди є в Кенії, Уганді і повинні бути в Україні, де в них є гостра потреба.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Сергій Лещенко.

«Аргументи, які сьогодні лунали з вуст Президента, не витримують жодної критики. Під час конференції його небажання створювати окремий антикорупційний суд було настільки явним, що було навіть сумно на це дивитися. Він сказав: «Хіба є антикорупційні суди в США, Франції, Німеччині чи Англії?», – цитує Сергій Лещенко.

За його словами, логічно, що їх там немає, оскільки там є міцні традиції демократії та боротьби з корупцією, тому звичайні суди можуть виконати цю роль.

«В Україні немає таких традицій, як їх немає в Кенії та Уганді, де ці суди були створені. Власне тому ці країни створюють такі інститути боротьби з корупцією. Це є міжнародним проектом як для України, так і для Уганди. В даному випадку не потрібно цього соромитися, а брати найкращі напрацювання світових експертів», – вважає нардеп.

На його думку, якщо антикорупційний суд як окрема гілка влади дозволить карати корупціонерів, це і буде тим результатом, якого ми так прагнемо.

«Що стосується звичайних судів, на які Порошенко зараз намагається покласти відповідальність за корупційні справи, я нагадаю, що справа НАБУ проти Пасішника вже шістнадцять місяців без руху лежить в суді звичайної юрисдикції. І лежатиме доти, доки Порошенко буде при владі», – заявив народний обранець.